جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

رزمایش فیبر نوری و ارتباطات بدون ماهواره ای پدافند غیرعامل سازمان صدا و سیما - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

رزمایش فیبر نوری و ارتباطات بدون ماهواره ای پدافند غیرعامل سازمان صدا و سیما

رزمایش فیبر نوری و ارتباطات ماهواره ای پدافند غیرعامل در صداوسیمای مرکز قزوین بعنوان یکی از مراکز معین رسانه ملی برگزارشد.
بگزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین در این رزمایش با تهدید فرضی به ماهواره های ایران و قطع تمامی ارتباطات ماهواره ای مستقر در تهران، بستری مناسب جهت ایجاد ارتباط از طریق فیبرهای نوری جهت پوشش شبکه های ملی و استانی در تمامی رسانه های استانی کشور از طریق مراکز معین همچون صدا وسیمای مرکز قزوین و سمنان میسر  گردید.
در این رزمایش که با حضور  سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور و دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار گردید؛  ارتباط زنده ی تصویری از طریق ویدئو کنفرانس با صدا وسیمای مرکز قزوین برقرار و سیگنال رسانی شبکه های سراسری به ماهواره از طریق بسترهای فنی مستقر در مرکز قزوین صورت پذیرفت.
 آقای معصومی فر مدیرکل صدا وسیمای مرکز قزوین در حاشیه ی ارتباط زنده با این کنفرانس گفت: دانش، تخصص و توانمندی های همکاران معاونت فنی مرکز قزوین و همچنین بسترها و زیرساخت های این مرکز موجب شد تا صدا وسیمای مرکز قزوین در رزمایش دفاع پدافند غیرعامل بعنوان معین رسانه ی ملی انتخاب شود.
آقای معصومی فر افزود: دراین رزمایش اگر به هر دلیل امکان سیگنال رسانی شبکه های سراسری از طریق جام جم مختل شود؛ صدا وسیمای مرکز قزوین به این توانمندی و دانش رسیده است که این مهم را انجام دهد.
آقای معصومی فر اظهارداشت: در رزمایش پدافند غیر عامل صدا وسیمای مراکز قزوین و سمنان بعنوان معین رسانه ی ملی انتخاب شدند که مرکز قزوین سیگنال رسانی و پشتیبانی شبکه های ملی و مرکز سمنان هم سیگنال رسانی و پشتیبانی شبکه های استانی را برعهده دارند.
سردار جلالي در رزمايش پدافند غيرعامل گفت : نقش سازمان صدا و سيما در برابر هجمه هاي تهديد از طرف دشمنان بسيار مهم است، اين رسانه در حوزه ارتباطات نقش كليدي را ايفا ميكند.
جلالي با تاكيد بر تغييرات فناوري گفت : با توجه به نغيبرات روزانه فناوري، بايد براي ايجاد پايداري سيگنال هاي رسانه اي ، تلاش بسيار كرد كه این امر مهمترين وظيفه سازمانهاي صدا و سيما و پدافند غيرعامل است.
همچنین دکتر علي عسگري رئیس رسانه ی ملی ، در سخنانی گفت: سازمان صدا و سيما، جزء سازمان هاي حياتي كشور به شمار مي آيد و به دليل اهميت بالای اين سازمان پایداری آن بايد در شرايط عادي و شرايط بحران ، تثبیت شده و مصون از تهديدات باشد.
علي عسگري خاطر نشان كرد: در كشور ما صلح و آرامش برقرار است، اما در حوزه رسانه اي جنگ رقابتي  وجود دارد كه با دانش و تخصص فني همکاران خود درصدد مقابله با اين رقابت ها هستيم.  
منبع: روابط عمومی مرکز قزوینشهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین