جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

روایت شیدایی - نمایش محتوای صدا

 

 

روایت شیدایی

روایت شیدایی

برنامه ی رادیویی روایت شیدایی ویژه برنامه دهه محرم صدای مرکز قزوین می باشد که به تبیین حماسه ی بزرگ کربلا و شهادت سیدالشهداء و یاران صدیق ایشان اشاره دارد.

هر برنامه یک موضوع دارد و به کمک بخش های مختلف به تبیین و تشریح آن می پردازد . 

بخش های در نظر گرفته شده برای برنامه بدین گونه می باشد:

  1. «خاطرات عاشورایی»: خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس استان که در ماه محرم به مقام رفیع شهادت نایل آمدند به صورت روایی- نمایشی بیان می گردد.
  2. بخش نمایش موضوعی: هر برنامه متناسب با موضوع برنامه یک نمایش که در صحرای کربلا می گذرد .
  3. «عبرت های عاشورایی»: برگرفته از عبرت هایی که می توان و باید از حماسه ی بزرگ کربلا گرفت. کارشناس مذهبی به ایراد نکاتی در این خصوص می پردازد.
  4. معرفی پیرغلامان استان قزوین با عنوان «با خادمان ثارالله»
  5. تهیه گزارش های متنوع شامل تهیه گزارش از مراسم مذهبی و فعالان مساجد و هیئت ها و انعکاس مراسم عزاداری.
  6. عاشورا در کلام بزرگان: در این بخش، کلام بزرگانی همچون حضرت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب، استاد شهید مطهری، شهید بهشتی،و دیگر علما و بزرگان زینت بخش روایت شیدایی خواهد بود.
  7. تصنیف ها و مداحی های عاشورایی: مداحی های با زبان ها و لهجه های گوناگون استان استفاده می شود.
  8. مسابقه زنده تلفنی: در برنامه ی هر روز سه سوال مطرح می گردد که شنوندگان برای پاسخ دادن به صورت مستقیم با برنامه تماس می گیرند و به سوالات پاسخ می دهند. با مشخص شدن هر پاسخ، بخشی از رمز جدول بزرگ نمایان می گردد. در پایان 13 قسمت برنامه به کسی که بتواند رمز را حدس بزند یک هدیه و به کسی که بیش ترین پاسخ را در طول سیزده برنامه به سوالات داده است نیز یک هدیه تقدیم می گردد. سوالات مرتبط با واقعه کربلا و فرهنگ عاشورا می باشد. در ضمن هر روز یک منتخب از میان شنوندگان که درباره ی موضوع برنامه صحبت کرده اند انتخاب خواهد شد.

این برنامه به گسترش فرهنگ شهادت و فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و ظلم ستیزی در میان عامه مردم می پردازد.

روایت شیدایی به تهیه کنندگی احسان هنرمندنیا ،گویندگی سید حسین بی نیاز، نویسندگی مریم قلی خانی و گزارشگران نوید بهبودی، پریسا نقی زاده ، امید قلی پور و کارگردان بخش نمایشی مهدی(عبدالله) خدایی می باشند. این برنامه به مدت 75 دقیقه ، از صدای مرکز قزوین تهیه  و در ایام محرم بصورت زنده پخش می گردد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: احسان هنرمندنیا

گوینده: سید حسین بی نیاز

نویسنده: مریم قلی خانی

گزارشگران: نوید بهبودی، پریسا نقی زاده ، امید قلی پور

کارگردان:مهدی(عبدالله) خدایی

تاریخ تولید: 1394