جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

روزگار درزی - نمایش محتوای صدا

 

 

روزگار درزی

Loading the player...
نمایش روزگار درزی از تاریخ 95/6/12 تا 95/6/18 ساعت 14:30 و تکرار آن ساعت 23:30 به مدت30 دقیقه از صدای مرکز قزوین تولید و پخش می شود. 
داستان نمایش به زمانی مربوط می شود که قزوین پایتخت حکومت صفویان شده است. ارسلان به همراه خانواده اش به تازگی ساکن قزوین شده اند. بایرام بیگ، پدر ارسلان از مشاوران شاه طهماسب است. پس از مدتی سکونت در قزوین ارسلان عاشق دختری نابینا به نام لیلا می شود و ایشان به دلیل فوت والدین با پدربزرگش، یوسف خان زندگی می کند. پدر ارسلان با ازدواج آنها مخالفت می کند. ارسلان پس از آنکه نتوانست موافقت پدرش را بگیرد در خفا با دختر ازدواج و پس از 7 سال ازدواج مخفی، لیلا باردار می شود. ارسلان  قضیه را با مادرش، گوهر جان، در میان می گذارد و مادرش  نیز قضیه را به بایرام پدر ارسلان می گوید. بایرام از همسرش 3 روز مهلت می خواهد و پس از 3 روز او می تواند عروسشان را به منزلشان بیاورد. بایرام سپس به سراغ یوسف خان رفته با خوراندن سهم مهلک او را می کشد. لیلا نیز – به تنهایی و حامله بودن – به منزل پدر ارسلان می آید و در آنجا با ارسلان و خانواده اش زندگی می کند. آنها صاحب دو فرزند (یک پسر و یک دختر) می شوند. پس از فوت شاه طهماسب، اسماعیل میرزا با کمک خواهر و عمه اش، حیدر میرزا که ولیعهد و جانشین شاه می باشد را به قتل می رساند و خود شاه ایران می شود. اسماعیل میرزا، از گذشته ارسلان را می شناخته از او می خواهد تا لیستی تهیه نماید که در آن اسامی مشاوران و دوستداران و خادمین پدرش مشخص شود و ارسلان نیز موافقت می نماید. پس از بازگشت ارسلان به منزل، فوت شاه طهماسب را به مادرش می گوید و مادرش نیز از او می خواهد بدون فوت وقت به دربار رود و پدرش را هرچه سریعتر به منزل بیاورد. ارسلان دوباره به دربار می رود و پس از ملاقات با پدرش متوجه می شود سهم مهلکی به وی خورانده شده است و ایشان در حال فوت هستند. بایرام از ارسلان می خواهد تا به حرفهایش گوش کند و در لحظات آخر حیاتش از وفاداری ها و قتل ها به دلیل علاقه شدید به شاه طهماسب می گوید و بیان می دارد که پدر بزرگ عروسشان را ایشان با خوراندن سهم کشته است. سپس فوت می نماید ارسلان پدرش را همراه فرزند در قبرستان شستشو داده و دفن می کند. سپس به دربار بر می گردد و لیست تهیه شده را تقدیم شاه اسماعیل می نماید. شاه اسماعیل نیز خوشحال از این کار ارسلان، ایشان را مشاور خود بر می گزیند. 
تاریخ تولید: 1395
  • تهیه کننده: آقای احسان هنرمندنیا
  • نویسنده: آقای احسان هنرمندنیا
  • کارگردان: آقای مهدی خدایی
  • ویراستار و مشاور ادبی: خانم مریم قلی خانی
  • دستیار تهیه: آقای میر شهرام میر وهابی
  • صدابردار: آقای حسن نوری
  • گوینده: آقای علی جباری فرد
  • بازیگران: آقایان مهدی خدایی، محسن گیلک زاده، سید ابراهیم میر قاسمی، سید عرفان میر قاسمی، میر شهرام میر وهابی، پیام نوروزی – خانمها سحر حاجی آغاسی، پوران عزیزپور، کیمیا کاکاوند


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام نمایش جالبی بود. من تمام قسمتهای آن را از... میلاد ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۳:۴۴

میلاد
سلام نمایش جالبی بود. من تمام قسمتهای آن را از رادیو قزوین پیگیر بودم. ممنون
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۳:۴۴

نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از برنامه های رادیو قزوین را بیشتر می پسندید؟
% آرا
26% 9 a. صدای روستا
29% 10 b. گلستان قصه
24% 8 c. پندهای قندپهلو
21% 7 d. خندانک

کل آرا: 34

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۲:۰۰.