رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

رونق سینما در قزوین با پردیس های سینمایی - نمایش محتوایی خبر

 

 

رونق سینما در قزوین با پردیس های سینمایی

رونق سینما در قزوین با پردیس های سینمایی

رونق سینما در قزوین با پردیس های سینمایی

امروز بیشتر فعالان سینما در شهرستانها به علل مختلف از جلمه محتوای فیلم ها ، نبود سالن های استاندارد و مجهز و تبلیغات ضعیف که برگرفته از سیاست های کلان ملی و استانی است قادر به فعالیت نیستند و حاصل این جمع ، سالن های خالی سینماهاست .
کارشناسان فرهنگی و حوزه سینما معتقدند: باید در برنامه ریزی ها به اقتصاد سینما و فرآیند بازگشت سرمایه بیشتر توجه کنیم و این مهم در گروه فراهم بودن زیر ساخت ها ، حمایت مالی از فعالان این عرصه و توجه به ذائقه مخاطب در تولید فیلم هاست.
رئیس انجمن سینمای جوان استان قزوین می گوید: دراستان حدود یک میلیون و دویست هزار نفری قزوین تنها دو سینما فعال است و این سینماها هم دلخوش به معدود فیلم هایی هستند که هر از چند گاهی اکران می شوند.
محسن آقالر اضافه می کند: این دوسینما هم در شهر قزوین قرار دارند لذا نباید انتظار داشت شهروند آوجی در جنوب غربی استان صد و بیست کیلومتر را طی کند و برای دیدن فیلم به قزوین بیاید.
وی معتقد است : درشهرستانهای البرز ، تاکستان و آبیک و حتی شهر محمدیه که دارای جمعیت قابل توجهی هستند وجود حداقل یک سالن سینما ضروری است که امیدواریم متولیان فرهنگی به این مهم بیش از پیش توجه کنند.
علیرضا طاهرخانی شهروند تاکستان می گوید: خانواده من و بسیاری از تاکستانی ها دوستداران سینما هستند اما طی کردن مسافت حدود هفتاد کیلومتری تا مرکز استان برای دیدن فیلم نه تنها وقت می خواهد بلکه باید هزینه اضافه هم داد لذا از مسئولان ارشاد انتظار داریم برای ما شهرستانی ها فکری کنند.
طبق استاندار های جهانی به ازای هر ده  هزار نفر باید یک سینما وجود داشته باشد در حالی که این رقم در ایران به ازای هر دویست و پنجاه هزار نفراست که وقتی به شهرستانها می رویم این آمار نگران کننده تر
می شود.
مدیر سینما مهتاب قزوین در این خصوص می گوید : به جز در برخی موارد که اندک شمار است ما مخاطبی نداریم حتی گاهی یک سانس را فقط برای چند نفر پخش می کنیم و این روند سینماداری با هزینه های زیاد آن همخوانی ندارد.
بصیری می افزاید: با هزینه های زیاد ، سالن سینما را طبق استاندارهای روز تجهیز کردم اما باز هم  استقبال نمی شود ، ایراد کار در جای دیگری است لذا از متولیان و دلسوزان این صنعت انتظار دارم ، اقدامی کنند.
مدیر سینما بهمن هم می گوید: تنها اقدامات زیر ساختی برای سینماداری مناسب نیست ، فیلم خوب و تبلیغات مناسب مخاطب را به سینما می کشاند ، دو موضوعی که متاسفانه آن طور که باید و شاید به آنها پرداخته نمی شود.
نادری پور می افزاید : دو سینمای قزوین طبق روال هر ماه حدود ده میلیون تومان درآمد دارند این در حالی است که در اکران برخی فیلم ها مثل محمد رسول الله (ص) که از محتوی و تبلیغات خوب برخوردار است ، فقط در چهارده روز نخست اکران بیش از پنجاه میلیون تومان فروش داشتند.
حسن لطفی  فیلم نامه نویس قزوینی هم می گوید: بسیاری از فیلم های ما پیام خاصی ندارند و همین فیلم ها هم در سینمای خانگی که رقیب قدرتمندی برای سینماست به نمایش درمی آیند لذا باید در محتوا کار کنیم .
وی معتقد است : در کنار این اقدام باید مردم را از مزایای دیدن یک فیلم خوب در کنار اعضای خانواده یا دوستان در سینما که با احساسات مشترکی چون با هم خندیدن همراه است ، آشنا کنیم .
محمد علی زارعی از دانشجویان قزوینی می گوید : ضعیف بودن فیلم نامه ها و تکراری بودن اغلب سوژه های سینمایی موجب شده تا سینما دیگر آن جایگاه گذشته را نداشته باشد.
کارشناسان حوزه سینما هم معتقدند : هنر سینما با مخاطب شکل می‌گیرد لذا فیلم هایی که اکران می شود باید به دغدغه های مردم و همچنین سلیقه های مختلف توجه داشته باشد.
به اعتقاد این کارشناسان ، فیلم خوب مشتری خوبی هم دارد و نمونه آن فیلم محمد رسول الله است که با اقبال عمومی همراه شد.
مجتبی یعقوبی  تهیه کننده و کارگردان سینما می گوید : صرف ساخت ، توسعه و تجهیز سالن های سینما دردی از درد های سینما را درمان نخواهد کرد چرا که با استقبال نکردن مخاطبان از فیلم ها ، تنها چیزی که برای سینما دار باقی می ماند هزینه هایی چون آب و برق و ..... است.
وی می افزاید: باید به سمت پردیس های سینمایی که دارای  مجموعه‌هایی چون رستوران، کافی شاپ، سالن های متعدد اکران در مقیاس کوچک است برویم لذا این اقدام کمک خوبی به درآمد، اشتغال و استقلال سینما خواهد کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم با قبول اینکه صنعت سینما حال و روز خوشی ندارد می گوید : تلاش می کنیم با هنر های نمایشی که از ابتدای امسال با جدیت دنبال شده ، این صنعت را دوباره رونق ببخشیم .
احمدی می افزاید : اگر فیلم هایی که در تهران اکران می شود در قزوین هم به نمایش گذاشته شود ، قطعا به حضور مخاطبان در سینما کمک می کند و برای تحقق این مهم در حال مذاکره با مسئولان سازمان سینمایی هستیم.
وی پردیس های سینمایی را حلقه مفقوده صنعت سینما می داند و اضافه می کند : پردیس های سینمایی از دهه هشتاد فراموش شده لذا باید تلاش کنیم دوباره به جایگاه خود برگردند چون زمان ساخت سالن هایی با ظرفیت دو هزار نفر گذشته است .
به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ، ساخت پردیس های سینمایی با حدود پنج سالن سینمایی و نمایش فیلم های متنوع در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با حمایت سازمان سینمایی در این خصوص هم گام های ارزشمند برداریم .
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هم می گوید: به منظور کمک به اقتصاد خانواده ها و همچنین رغبت آنان برای دیدن فیلم در سینماها ، نیمی از هزینه بلیط ها را پرداخت می کنیم .
پرهیزکاری می افزاید : با توجه به ظرفیت شهرستانها از جمله آبیک ، البرز ، تاکستان و بویین زهرا ، ساخت پردیس های سینمایی در این مناطق در اولویت قرار دارد و از سرمایه گذاران این بخش ویژه حمایت می کنیم.جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 14,448 نتیجه
از 723
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۴ شناسه مطلب:358962318 بازدید:0
راه های ارتباط مخاطبان با شبکه قزوین سامانه ارتباط مردمی 162 مسیری آسان و مستقیم برای شنیدن سوال ها،انتقادها و پیشنهاد های مردم است که به صورت تفکیک شده در حوزه های سیما،صدا و خبر مورد استفاده در برنامه سازی و در نهایت انتقال مطالبات مردمی به مسئولین استان می باشد. شماره تلفن های 4-02833670071 خطوط ارتباطی واحد ارتباطات صدا و سیمای مرکز قزوین می باشد که مخاطبان محترم می توانند با این شماره ها تماس بگیرند و به اپراتور متصل شوند. همچنین سامانه پیامکی خبر: 30000281 سامانه پیامکی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۴ شناسه مطلب:358958166 بازدید:0
تاکید استاندار بر ضرورت همکاری و تعامل مدیران دستگاه ها با صدا و سیما استاندار قزوین در جلسه شورای تامین استان بر ضرورت همکاری و تعامل مدیران دستگاه ها با رسانه ها بخصوص صدا و سیما تاکید کرد. وی عنوان کرد: اصحاب رسانه علی الخصوص صدا و سیما همیشه در خدمت دستگاه های استان برای بیان خدمات دولت به مردم بوده است. زاهدی افزود: صدا و سیمای مرکز قزوین به جهت رسالت «انعکاس سوالات ومطالبات مردمی» که بر دوش دارد همواره با هدف همکاری با نهادها و دستگاه های پاسخگو در مسیر تسریع و تامین خواسته های به حق مردم شریف استان بوده...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۴ شناسه مطلب:358955496 بازدید:0
«روشنا» ارمغان رادیو قزوین در شب های بهاری مجله رادیویی «روشنا» با رویکردی جدید میهمان شنوندگان فهمیم و مشتاق رادیو قزوین می شود. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ برنامه رادیویی «روشنا» مجله ای شبانگاهی است که شامل دو فصل می باشد؛ در فصل نخست گفتگوی موضوعی با حضور کارشناس برنامه آغاز می شود. تنوع و تطور در موضوعات این برنامه از شاخصه های آن بوده و سعی داشته موجبات رضایت مخاطبان را بیش از پیش جلب نماید. از آن جمله می توان به موضوعاتی همچون :«معرفی شخصیت ها و مشاهیر ادبی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲ شناسه مطلب:358925674 بازدید:7
سری جدید برنامه تلویزیونی «نشاط» در شبکه قزوین سیمای مرکز قزوین با رویکردی جدید برنامه ورزشی «نشاط» را روی آنتن می برد. به گفته مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین؛ این برنامه در هر قسمت حدود 20 دقیقه به موضوع مربوط به برنامه می پردازد و ادامه وقت برنامه بصورت مجله هفتگی ادامه پیدا می کند. اکبری گفت: این برنامه با بخش هایی همچون: «منش پهلوانی» مصاحبه با پیشکسوتان ورزش استان، «سوت» معرفی داوران قزوینی مطرح در سطح کشور، «کوله پشتی» همراه با ورزشکاران استان قزوین در بازدید از مناطق دیدنی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۴ شناسه مطلب:358842295 بازدید:58
حمایت صدا و سیمای مرکز قزوین از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبرنگار صدا و سیمای مرکز قزوین با پوشیدن لباس سبز پاسداری حمایت رسانه استان را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام نمود.
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۰ شناسه مطلب:358805069 بازدید:48
مسابقه تلفنی «028» در رادیو قزوین رادیو قزوین اطلاعات و دانش مخاطبان خود را در مسابقه رادیویی «028» محک می زند. به گفته مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین؛ این مسابقه با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی مخاطبان و همچنین سنجش اطلاعات عمومی آنان در رادیو قزوین برگزار می شود. اکبری افزود: سؤالات طراحی شده در مسابقه تلفنی «028» مبتنی بر مؤلفه های بومی استان در حوزه های فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و گردشگری است که در خلال مسابقه مطرح می شود تا مخاطبان پاسخ دهند.علاوه بر موارد فوق سؤالات هوش...
تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۱۹ شناسه مطلب:358800849 بازدید:31
مسابقه «برگ سبز» در سیمای مرکز قزوین به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ مسابقه «برگ سبز» با هدف معرفی قابلیت ها و توانایی های استان قزوین در حوزه گردشگری و صنایع دستی به شهروندان و میهمانان نوروزی از شبکه قزوین تولید و پخش می شود. اکبری گفت: این برنامه زنده تلویزیونی در هر قسمت بعد از معرفی بخشی با عنوان جاذبه های توریستی استان قزوین، به اجرای مسابقه همراه با دو شرکت کننده می پردازد. شرکت کننده ها در مرحله اول باهم به رقابت می پردازند و پرسش ها را پاسخ می دهند. در...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۵ شناسه مطلب:358244684 بازدید:623
راهیابی مستند «خاطرات یک بالکن» به دو جشنواره بین المللی مستند «خاطرات یک بالکن» از تولیدات صدا و سیمای مرکز قزوین به دو جشنواره بین المللی وودبری و فیلم های مستقل راه یافت. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مستند با هدف معرفی و بررسی تاریخچه یکی از مهمترین میدان‌های شهر قزوین تولید شده است و به زودی در دو جشنواره بین المللی وودبری و فیلم های مستقل که در کشور آمریکا برگزار می‌شود به رقابت با سایر آثار خواهد پرداخت. اکبری گفت: مستند کوتاه «خاطرات یک بالکن» با نگاهی به حوادث سیاسی و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۴ شناسه مطلب:358226444 بازدید:613
بانگ الله اکبر در صدا و سیمای مرکز قزوین به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ همزمان با فرارسیدن شب ۲۲ بهمن و طنین انداز شدن غریو «الله اکبر» مردم ایران اسلامی، شبکه قزوین در اقدامی نوآورانه با حضور مسئولین استانی اقدام به پخش مستقیم سردادن شعار الله اکبر از محوطه صدا و سیمای مرکز قزوین نمود. اکبری با تاکید بر اینکه به کار بردن قدرت خلاقیت و نوآوری در حیطه رسانه قطعاً به پویایی و تولید برنامه های جذاب و مخاطب پسند می انجامد گفت: شبکه قزوین هم در این راستا با استفاده از...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۸ شناسه مطلب:358114593 بازدید:742
افتتاح فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهید آباد آوج به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ در آستانه چلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین، نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین آوج فرستنده تلویزیونی دیجیتال شهید آباد افتتاح شد. اکبری گفت: این فرستنده 19شبکه تلویزیونی و 17شبکه رادیویی را تحت پوشش قرار می دهد و با راه اندازی آن 2700نفر از برنامه های تلویزیون و رادیوی استانی و کشوری بهره مند می شوند . در منطقه آوج...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957484 بازدید:770
برگزاری دوره آموزشی «تهیه کنندگی رادیو» در صدا و سیمای مرکز قزوین دوره آموزشی « تهیه کنندگی رادیو » در صدا و سیمای مرکز قزوین آغاز شد. بگزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این دوره آموزشی با هدف یادگیری برای ساخت برنامه بر اساس اهداف کلی شبکه های مختلف رادیویی در صداوسیمای مرکز قزوین برگزار می شود. این دوره آموزشی با شرکت 20 نفر از تهیه کنندگان رادیو آذربایجان شرقی،ایلام،شبکه رادیو عربی،شبکه تهران،شبکه فرهنگ،شبکه سلامت،شبکه معارف، قم،کرمان،کرمانشاه،گیلان،مازندران،همدان،یزد و قزوین زیر نظر استاد بهروز...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957397 بازدید:837
درخشش صدا و سیمای مرکز قزوین در مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی صدا و سیمای مرکز قزوین با 4 اثر در پانزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی خوش درخشید. به گفته دبیر قرآن و عترت صدا و سیمای مرکز قزوین، دراین دوره از مسابقات 3627 نفر ازهمکاران رسانه ملی و خانواده های ایشان در رشته های قرائت ، حفظ ، ترتیل ، روخوانی و روانخوانی قرآن مفاهیم قرآن(کتبی)، اذان و همچنین بخشهای جنبی نظیر آثارپژوهشی ، فضای مجازی، تولیدات رسانه ای ، تذهیب ونقاشی شرکت نمودند که پس از بررسی وداوری دقیق ، براساس سهمیه بندی مناطق پنج...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957278 بازدید:870
گوهر تابان در شبکه قزوین شبکه قزوین لحظه های شبانگاهی دهه فجر را با برنامه «گوهر تابان» میهمان مخاطبان خواهد بود. به گفته مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ به مناسبت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، سیمای مرکز قزوین با برنامه زنده تلویزیونی «گوهر تابان» به استقبال این ایام می رود. اکبری گفت: این برنامه در شب های ایام الله دهه فجر طی 11قسمت به شهرهای استان سفر می کند و از پتانسیل های مختلف اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری، علمی، ورزشی و... گزارش...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957173 بازدید:823
دهه فجر با برنامه «ایران چهل» در شبکه قزوین به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ برنامه تلویزیونی «ایران چهل» با هدف بررسی عملکرد انقلاب اسلامی در طول چهار دهه عمر و فعالیت خود در برش استانی از سیمای مرکز قزوین تولید و پخش خواهد شد. اکبری گفت: این برنامه زنده تلویزیونی سعی می کند تا دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را در استان قزوین از منظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و علمی مورد مداقه قرار دهد و همچنین در بخش های مختلف جلوه های حضور مردم و مشارکتشان در جشن های انقلاب را به...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957094 بازدید:921
مسابقه تلفنی «چلچراغ» در شبکه قزوین سیمای مرکز قزوین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مسابقه تلفنی «چلچراغ» را تولید و پخش می کند. به گفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مسابقه تلویزیونی بصورت تلفنی هرروز در ایام دهه فجر با هدف معرفی و شناخت بیشتر مخاطبان با شخصیت های انقلابی استان و همچنین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی از سیمای مرکز قزوین پخش خواهد شد. اکبری ضمن اشاره به اینکه مسابقه تلفنی «چلچراغ» هرروز 6 بار در فواصل مختلف کنداکتور پخش روی آنتن شبکه قزوین می...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357957052 بازدید:752
پخش مجموعه نماهنگ «سرودهای انقلابی» در سیمای مرکز قزوین بگفته مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ به مناسبت نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سیمای مرکز قزوین اقدام به تولید و پخش مجموعه برنامه ای با عنوان «سرودهای انقلابی» نموده است. اکبری گفت: این نماهنگ ها با هدف گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با اجرای گروه «آوای مهر» که در زمینه اجرای آواهای انقلابی و آئینی در قزوین شناخته شده است تولید شده است. وی اظهار داشت: ترانه سرای مجموعه «سرودهای انقلابی» محمد ارداقیان و آهنگسازی آن را...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۹ شناسه مطلب:357956969 بازدید:694
برنامه های صدا و سیمای مرکز قزوین در چهل سالگی انقلاب بگفته مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین؛ این مرکز با تولید و پخش برنامه‌های متنوع رادیویی و تلویزیونی به استقبال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می رود. سعید انبارلویی گفت: در معاونت سیما برنامه «چهلستون» با هدف بررسی فراز و فرود های چهل سال انقلاب در قزوین و مصاحبه با چهره های مطرح استان در جریان شکل گیری انقلاب از شبکه قزوین در حال پخش است. برنامه «روزی روزگاری قزوین» هم با نگاهی تحلیلی به رویدادهای قزوین در دوره های مختلف تاریخی با رویکرد...
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۲ شناسه مطلب:357632533 بازدید:962
افتخاری دیگر برای دارالمؤمنین نماینده ایران در مسابقات قرآن کویت را بیشتر بشناسیم
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۲ شناسه مطلب:357623018 بازدید:1020
قائم مقام معاون فضای مجازی رسانه ملی منصوب شد محمد شریف‌خانی، معاون فضای مجازی سازمان صداوسیما در حکمی غلامرضا نوری را به سمت قائم مقام معاون فضای مجازی منصوب کرد.
تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۲۰ شناسه مطلب:357337616 بازدید:1183
برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در صدا و سیمای مرکز قزوین بگزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین، یک دوره آموزش اطفاء حریق به همت مدیریت صیانت و حفاظت مرکز قزوین به منظور ارتقاء سطح آمادگی کارکنان صدا و سیما در مواجهه با بحران ها و سوانح طبیعی و غیر طبیعی، با حضور همکاران معاونت فنی مرکز برگزار گردید. در این دوره آموزشی کارکنان ضمن شرکت در کلاس تئوری و آشنایی با مبانی آتش نشانی، بصورت عملی نیز اقدام به اطفاء حریق نمودند.
نمایش 1 - 20 از 14,448 نتیجه
از 723
در 2.035 ثانیه کامل شد