سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

سیاست جهاد کشاورزی توسعه کشت محصول در اراضی شیبدار است - نمایش محتوایی خبر

 

 

سیاست جهاد کشاورزی توسعه کشت محصول در اراضی شیبدار است

سیاست جهاد کشاورزی توسعه کشت محصول در اراضی شیبدار است

سیاست جهاد کشاورزی توسعه کشت محصول در اراضی شیبدار است

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: کشت محصول در اراضی شیبدار جزء برنامه‌های اصلی وزیر جهاد کشاورزی است که در برنامه ششم توسعه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
قباد افشار همچنین اظهار داشت: وظیفه اصلی جهاد کشاوری به عنوان متولی بخش کشاورزی این است که از اراضی کشاورزی صیانت کند تا از بین نروند.
وی با انتقاد از تخریب و یا تغییر کاربری‌های صورت گرفته طی چند دهه گذشته در اراضی کشاورزی خاطرنشان کرد: طی پنج دهه گذشته بیش از یک‌ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور تخریب شده که با برنامه‌ ریزی درست می‌شود، از این اراضی سالانه ده‌ ها هزار تن محصول تولید کرد.
رئیس سازمان امور اراضی کشور اضافه کرد: حفظ کاربری اراضی کشاورزی و همچنین تامین امنیت غذایی ماموریت اصلی تمام کارکنان وزارت جهاد کشاورزی است.
افشار با اشاره به برنامه‌های سازمان امور اراضی کشور برای صیانت از اراضی کشاورزی بیان کرد: سامانه 131 برای دریافت گزارش‌ های مردمی در خصوص تغییر اراضی کشاورزی و باغ‌ها، تفکیک و خرد کردن اراضی کشاورزی، تصرفات غیرمجاز و زمین‌خواری، شناسایی اراضی کشاورزی رها شده، بایر و موات، پیشنهاد و انتقاد در حوزه اراضی کشاورزی و ارائه مشاوره به افراد راه‌اندازی شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: سامانه 131 در بسیاری از استان‌ ها راه‌اندازی شده و طی یک ماه آینده بقیه استان‌ها نیز از این سامانه برخوردار می‌شوند.
به گفته رئیس سازمان امور اراضی کشور، سامانه 131 بهترین راه ارتباطی بین مردم و مسئولان امور اراضی است که می‌تواند از وقوع برخی تخلفات این بخش با اطلاع‌رسانی مردمی جلوگیری کند.



جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.