حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۸

شاخص شبکه آب روستایی قزوین بالاتر از میانگین کشوری - نمایش محتوایی خبر

 

 

شاخص شبکه آب روستایی قزوین بالاتر از میانگین کشوری

شاخص شبکه آب روستایی قزوین بالاتر از میانگین کشوری

 

 

 

شاخص شبکه آب روستایی قزوین بالاتر از میانگین کشوری

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛شاخص بهره مندی از آب لوله کشی در روستاهای استان قزوین، بالاتر از میانگین کشوری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین گفت: در حال حاضر شاخص بهره مندی از آب لوله کشی در روستاهای کشور به طور میانگین، 81 درصد و در استان قزوین 82 درصد است.
محمدعلی علیزاده گفت: از مجموع 602 روستای بالای 20 خانوار استان قزوین، 483 روستا معادل 91 درصد، زیر پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی هستند و آبرسانی به 154 روستا نیز با تانکر انجام می شود.
وی با اشاره به ضرورت احداث 43 مجتمع آبرسانی برای تامین آب مورد نیاز روستاییان افزود: هم اکنون 7 مجتمع با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است که برای تکمیل به هزار و 50 میلیارد ريال اعتبار نیاز دارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان حجم آب مصرفی در مناطق روستایی استان را 28 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: سرانه مصرف آب در روستاهای استان 211 لیتر است در حالی که سرانه استاندارد، 120 لیتر تعریف شده و این نشان می دهد حجم زیادی از منابع آبی در روستاها، به صورت غیرمجاز صرف دامداری سنتی و آبیاری مزارع می شود.
در حال حاضر آبرسانی به 108 هزار مشترک روستایی، از طریق هزار و 557 کیلومتر خط انتقال و 23 هزار و 171 کیلومتر شبکه روستایی انجام می شود؛ ظرفیت مخازن آب شرب روستایی استان نیز 58 هزار متر مکعب است.
استان قزوین دارای 842 روستاست.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.