سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

شانزدهمین نشست ستاد انتخابات استان قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

شانزدهمین نشست ستاد انتخابات استان قزوین

شانزدهمین نشست ستاد انتخابات استان قزوین

 

 

 

 

شانزدهمین نشست ستاد انتخابات استان قزوین

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛فرمانداران و هیات های نظارت انتخابات باید با یکدیگر تفاهم داشته باشند
رییس ستاد انتخابات استان قزوین با اشاره به تعیین هیات های اجرایی انتخابات، گفت: فرمانداران و هیات های نظارت باید با یکدیگر تفاهم و همکاری لازم را داشته باشند.
ایوب رحیمی روز چهارشنبه در شانزدهمین نشست ستاد انتخابات استان قزوین افزود: وظیفه اصلی برگزاری انتخابات بر عهده هیات های اجرایی است که پس از استعلام از مراجع چهارگانه نتیجه را به فرمانداری ها اعلام و ابلاغ می کنند.
این مسوول ادامه داد: البته با فناوری های جدید کار استعلام از نامزدها به راحتی و با سرعت بالایی انجام می شود.
وی افزود: مرجع نهایی برای بررسی صلاحیت کاندیداها، هیات نظارت بر انتخابات است بنابراین باید تعامل و همدلی نزدیکی بین هیات های اجرایی و هیات نظارت وجود داشته باشد.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: اعضای هیات های اجرایی باید افرادی امین و از معتمدین همه گروه ها و جریان های سیاسی انتخاب شوند که توجه به این موضوع اطمینان مردم را به هیات های اجرایی بیشتر می کند.
وی با اشاره به اینکه اعضای هیات اجرایی باید افرادی بی حاشیه،امین و مورد اعتماد جامعه باشند در ادامه گفت: فرمانداری ها و بخشداری ها باید در انتخاب هیات های اجرایی این موضوع مورد توجه قرار دهند.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: در انتخاب و تعیین هیات های اجرایی باید بین فرمانداران و هیات های نظارت تقاهم و همکاری دوسویه و متقابل برقرار باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بین هیات های اجرایی و نظارت باید تفاهم برقرار شود تا وضعیت استان به تنش کشیده نشود ودر بررسی اعضای هیات های اجرایی باید آبرو و حیثیت افراد حفظ شود.
وی گفت: با تعامل و همکاری هیات های اجرایی و نظارت فضای پرنشاط و پرشوری برای برگزاری یک انتخابات قانونی،سالم و رقابتی خواهیم داشت.
در ابتدای این نشست فصل چهارم قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که به موضوع نحوه تعیین هیات های اجرایی انتخابات مرتبط است توسط فرامز مرادی دبیر ستاد انتخابات استان تشریح شد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری اسفند ماه امسال برگزار می شود.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.