جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شب رحمت - نمایش محتوای صدا

 

 

شب رحمت

Loading the player...
برنامه شب رحمت در لیالی قدر از ساعت ۲۳:۰۰ به مدت 225 دقیقه از صدای مرکز قزوین تولید و پخش  می شود.
شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام «سوره قدر» نازل فرموده است. در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد. این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است. عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است. در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود. شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است. صدای مرکز قزوین در راستای پوشش مراسم شب های قدر ویژه برنامه ای تحت عنوان شب رحمت را تهیه و تولید نمود.
از اهداف برنامه پرداختن به نقش دعا و نیایش در زندگی، اهمیت ذکر و قرائت قرآن، احیاء و شب زنده داری شب قدر، استغفار و توبه از گناهان می باشد.
برنامه شب رحمت شامل آیتم های متنوعی مانند: گفتار گوینده، بخش های کارشناسی، گزارشی، مداحی و تواشیح، کلام بزرگان، شعرخوانی، پخش تلفن ها و پیامک های مردمی و انعکاس مستقیم مراسم از یکی از مساجد یا مکان های متبرک شهر می باشد.
ارتباط با مراکز خراسان رضوی و قم به منظور پوشش مراسم احیای شب قدر در حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س) از دیگر آیتم های برنامه می باشد.
تاریخ تولید: 1396
  • تهیه کننده: آقای احسان هنرمندنیا
  • نویسنده: آقای احسان هنرمندنیا
  • گوینده: آقای علی جباری فرد


نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از برنامه های رادیو قزوین را بیشتر می پسندید؟
% آرا
26% 9 a. صدای روستا
29% 10 b. گلستان قصه
24% 8 c. پندهای قندپهلو
21% 7 d. خندانک

کل آرا: 34

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۲:۰۰.