جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

شب فیروزه ای - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب فیروزه ای

Loading the player...
برنامه شب فیروزه ای از تاریخ 95/6/5 تا95/6/11 ساعت 21:00 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از سیمای مرکز قزوین تولید و پخش می شود.
قزوین در چهار راه ارتباطی شاهرایی قرار داشت که از شرق به غرب و از شمال به جنوب امتداد داشت و همین موقعیت ممتاز را باید یکی از مهمترین عوامل شکل گیری و ادامه حیات این شهر در طول تاریخ به حساب آورد. این شهر نقش تعیین کننده  و اثرگذاری در تاریخ ایران داشته است. علمای بزرگ، چهره های ماندگار، سنت های ویژه و فرهنگ دینی و مذهبی غنی از قزوین یک یادگار ماندگاری به جا گذاشته است، به واقع تاریخ ایران را می توان در قزوین رقم زد.
از انجایی که در عهد صفویه در تاریخ 9 شهریور پایتخت کشور به قزوین منتقل شد این روز به نام روز قزوین و هفته آن به نام هفته  قزوین در تقویم نامگذاری گردید و در بازه زمانی هفته قزوین مراسم ویژه ای در جهت شناسایی توانمندی های اقتصادی و فرهنگی، زیبایی ها، نقاط دیدنی و مکان های گردشگری قزوین  و اطلاع رسانی در مورد برگزاری اجلاس شهرداران جاده ابریشم برنامه ریزی می شود. سیمای مرکز قزوین برنامه شب های فیروزه ای را در جهت پوشش این مراسم تولید و پخش می نماید. 
برنامه در بزرگترین کاروانسرای درون شهری قزوین (سرای سعدالسلطنه) اجرا می شود و هر برنامه دارای یک عنوان متناسب با ویژگی ها و سنت های شهر قزوین می باشد و شامل آیتم هایی مانند: بخش گفتگو با میهمانان و برگزار کنندگان اجلاس، وله در مورد آثار طبیعی و تاریخی و گردشگری قزوین، اجرای موسیقی زنده، گزارش و بخش های متنوع دیگری می باشد. این برنامه به صورت اجرای مشترک شبکه قزوین و شبکه 5 سیما تهیه و تولید می شود.
سال تولید: 1395
  • تهیه کنندگان: آقایان امیر عباس تورج فرد، فرزاد محلوجی
  • کارگردان: آقای کیانوش بهاروند
  • مجری: سید محمد بهرامی
  • گزارشگر: آقای سعید صفری
  • تصویربرداران: آقایان ترکان، حسینی، نوری، ذوالقدر
  • صدابرداران: آقایان مجید الله وردیان، فرشید کرمی