جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

شمیم سحر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شمیم سحر

Loading the player...
  • تهیه کننده: آقای مهدی احمدی
  • کارگردان: آقای صادق قاسمی
  • تصویربرداران: آقایان حسینی، زمانی، مهدی زاده
  • مجری: آقای سید حسین بی نیاز
برنامه شمیم سحر در سحرگاهان ماه مبارک رمضان به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از سیمای مرکز قزوین پخش می شود.
سحرگاهان ماه مبارک رمضان از آنجا که نقطه آغازی است برای شروع روزی همراه با ستیز با هواهای نفسانی و خودسازی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اذان صبح هنگامه امساک است و سپس نماز و نیایش به درگاه معبود. این لحظات بهترین اوقات برای مستجاب شدن دعاهای خیر است و درهای آسمان در این اوقات بر روی بندگان صالح و مؤمن باز می شود و باران رحمت الهی بر زمین نازل می گردد.
سیمای مرکز قزوین در راستای ایجاد لحظاتی معنوی و صمیمی برای سحر خیزان هم استانی و در راستای تعمیق و ترویج دین داری و دین مداری در لحظات ناب ماه مبارک رمضان ویژه برنامه ای تحت عنوان " شمیم سحر" را تهیه و تولید می نماید.
در این برنامه مجری ضمن بیان مطالب مرتبط با موضوع که متناسب با فضای سحر می باشد به معرفی آیتم های برنامه می پردازد و سپس همراه با کارشناس برنامه پیرامون موضوعات معارفی با نگاه اجتماعی به بحث و تبادل نظر می پردازد.
یکی از آیتم های برنامه  " همراه اندیشه " می باشد که در ارتباط با موضوع برنامه از محضر بزرگان معنویت همچون حجت الاسلام و المسلمین عابدینی بهره مند می شویم.
در این برنامه آیتم نجوای شبانه در قالب قطعاتی از مناجات نامه های بزرگان دین یا ترجمه ادعیه می باشد از دیگر آیتم های برنامه جرعه ای از دریا می باشد که در مورد ترجمه یک آیه از قرآن یا یک حدیث از معصومین (ع) می باشد. در ضمن برنامه شامل آیتم های متنوع دیگری  می باشد. دعای شریف سحر نیز به عنوان حسن ختام برنامه و اتصال به اذان صبح پخش می شود.
سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام من سحر های ماه مبارک بیننده این برنامه از... مریم ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۰۸:۳۸

مریم
سلام من سحر های ماه مبارک بیننده این برنامه از شبکه قزوین هستم. دعای سحر را همراه برنامه هر روز می خوانم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۰۸:۳۸