سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شناسایی 1400 نفرمبتلا به سرطان در استان قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

شناسایی 1400 نفرمبتلا به سرطان در استان قزوین

شناسایی 1400 نفرمبتلا به سرطان در استان قزوین

شناسایی 1400 نفرمبتلا به سرطان در استان قزوین

در سال گذشته در استان قزوين هزار و 400 بيمار مبتلا به سرطان شناخته شد و همچنين 880 نفر بر اثر سرطان در استان فوت كرده اند .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت : بيشترين علل مرگ و مير در استان بر اثر بيماريهاي قلبي، سرطان و حوادت و سوانح است با توجه به اينكه بيماري سرطان قابل پيشگيري و درمان است اميدواريم با افزايش دانش و آگاهي سرطان را در استان كنترل كنيم.
سعید اسکویی افزود : در اين ميان سرطان پوست شايعترين سرطان در بين مردان و زنان قزوينی است.
وی خاطرنشان كرد: سرطان پوست به كندي پيش ميرود و در دوره كوتاهي قابل تشخيص است و به راحتي قابل پيشگيري است، بهترين راه پيشگيري از اين نوع سرطان نيز استفاده از محافظ صورت و گردن يا كلاه در برابر نور مستقيم خورشيد است.
وی ادامه داد: ميزان شيوع سرطان در استان قزوين در بين بانوان به ترتيب سرطان پوست و سينه و در آقايان سرطان پوست، معده، ريه و پروستات است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین سرطان كولون (انتهاي دستگاه گوارش) را يكي ديگر از سرطانهاي شايع در استان قزوين ذکر کرد و گفت : این نوع از سرطان پايه ارثي و ژنتيكي دارد.
وی يادآور شد: درمركز جامع سرطان در بيمارستان ولايت ،بيماران مبتلا به اين سرطان شناسايي و وابستگان درجه اول آنها مورد غربالگري قرارمی گیرند .جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.