سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

شنا ممنوع - نمایش محتوایی خبر

 

 

شنا ممنوع

شنا ممنوع


شنا کردن در سدها و تاسیسات آبی قزوین ممنوع اعلام شد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و گرمای هوا، شنا کردن در سدها، دریاچه ها و تاسیسات آبی این استان را براساس سال های گذشته ممنوع اعلام کرد.
محمد پویا گفت : به دلیل پستی و بلندی های ناهمگون و غیر یکنواخت ,بستر سدها و تغییرات عمقی قابل توجه، شنا کردن در سدهای استان بسیار خطرناک بوده و امکان غرق شدن شنا گران در مخازن آبی وجود دارد.
به گفته وی، لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی و مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف آنها، خطر مرگ را برای شناگران به همراه دارد.
پویا ادامه داد: همچنین تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب مخازن سدها باعث گرفتگی عضلات، از دست رفتن تعادل و سکته شناگران شده و وجود جریان های قوی زیرسطحی در لایه های مختلف آب نیز باعث کشیده شدن آنها به سمت آبگیرهای سد و مرگ حتمی می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با بیان اینکه متاسفانه علی رغم هشدارهای لازم همه ساله شاهد غرق شدن تعدادی از شهروندان در سدها و تاسیسات آبی هستیم، افزود: متاسفانه بیشتر افرادی که دچار حادثه می شوند کمتر از 25 سال دارند.
پویا در پایان گفت: شهروندان و افراد ساکن در حاشیه رودخانه ها، سدها و تاسیسات آبی استان باید برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان به تابلو های هشدار دهنده مبنی بر ممنوع بودن شنا، توجه جدی داشته باشند.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.