سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

شهید ابوالفضل سعیدی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید ابوالفضل سعیدی

Loading the player...

شهید ابوالفضل سعیدی

Martyr Abolfazl Saeedi

این شهید بزرگوار در روز هشتم بهمن ماه سال ۱۳۴۱، در روستای ضیاء آباد از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد. پدرش موسی، کشاورز بود و مادرش زیبا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان سرباز وظیفه ارتش در جبهه حضور یافت.

در روز بیست و چهارم فروردین ماه سال ۱۳۶۲، در عملیات والفجر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسم‏ا... الرحمن الرحیم. پدر و مادر، برادران و اى هموطنان مسلمان ایران! من در شرایطى این نامه را مى‏نویسم که قرار است چند ساعت دیگر به خط اول جبهه اعزام گردم.

من با رضایت قلبى و آرامش خاطر وارد این دانشگاه مى‏شوم. دانشگاهى که مکتبش، شهادت و معلمش، حسین (ع) مى‏باشد. این جانب ابوالفضل سعیدى، فرزند موسى، که خود یک روستازاده هستم، مى‏خواهم اگر خداوند یارى کند، و خواسته‏ام مستجاب گردد، کاغذ سپیدى را سیاه نموده تا پیامى - که راه‏گشا باشد، - براى دوستان بخصوص ، هموطنانم داشته باشم، که امام عزیزمان مى‏فرمایند: «مکتبى که شهادت دارد اسارت ندارد».

«ولا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»: «سوره آل عمران» منطق، منطق صدر اسلام است. چه بکشید و یا کشته شوید به بهشت مى‏روید. این منطق، شکست نداشته، خداى تبارک و تعالى هم فرصت شهادت در راهش را به ما داده است. شهید، قلب تاریخ است، همچنان که قلب به اندامهاى خشک بدن حیات و زندگى و شادابى مى‏بخشد، شهید هم به جامعه‏اى که به مرگ تدریجى گرفتار شده و مسئولیت را از یاد برده، اعتقاد به انسانیت را از یاد برده؛ روح، حیات و جنبش مى‏بخشد.

معجزه، دیگر شهید، دگرگون کردن ایمان در نسل جدید است. شهید همیشه، شاهد و ناظر است. «لن تنالوا البّر حتى تنفقوا مما تحبّون و ما تُنفقوا من شى‏ء فان اللّه‏ به علیم»: آل‏عمران،آیه۹۲» «ترجمه: شما هرگز به مقام نیکوکاران و خاصان خدا نخواهید رسید، مگر آنکه از آنچه دوست دارى و بسیار محبوب است در راه خدا انفاق کنید.

محققا خدا بر آن آگاه است»: «سوره آل عمران آیه ۹۱» اى صاحب اختیار مؤمنان، اى نهایت آرزوى عارفان، اى فریادرس فریاد خواهان، اى محبوب دلهاى راستگویان و اى خداى جهانیان! گواه باش، در این دنیا به ظاهر در تنهایى هستم، ولى تو را که بهترین دولتها، آمالها و عشقها هستى یافتم . پس شاهد باش از تمامى مادیات دنیا بریده و به تو پیوسته‏ام.

خدایا! به عشق تو حرکت کرده و فقط پیوستن تو را آرزو دارم. خدایا! من خواهان شهادتم نه به این معنى که از زندگى خسته شده‏ام؛ خیر، بلکه مى‏خواهم گناهانى که انجام داده‏ام به وسیله رنج کشیدن در راه تو و ریختن خونم پاک شود. مى‏خواهم شهید شوم، تا خونم به على (ع) و حسین (ع) گواه شود که رهرو راهشان بوده و به فرمان امام زمان خود، خمینى عزیزتر از روح و جانم، لبیک گفته باشم.

اى بهترین یارها، دوستها و عشقها! مرا دریاب، من جوانى گنهکار و غافل هستم، از دیار عاشقان خسته مى‏آیم که شاید مرا بپذیرى. اى معشوقم! مرا فراخوان که دیگر نمى‏توانم صبر کنم، چه سخت است آنگاه که بین دو دوست صمیمى جدایى مى‏افتد، چه سخت است آنگاه که رهرو به مقصودش نمى‏رسد.

پس خدایا! این سختیها را از دوش من بردار. اما چند نکته با پدر مهربانم که عاجز و ناتوانم از وصف مهربانى‏ها، محبت‏ها، عطوفت‏ها و زحماتهایت! فقط از شما مى‏خواهم گرچه فرزندى لایق و شایسته‏اى براى شما نبودم، و زنده بودنم براى شما جز زحمت حاصلى داشت، امیدوارم شهادتم بتواند مرهم و آرامشى باشد. از خدا برایم طلب عفو و بخشش نمایید؛ برایم گریه نکنید؛ تنها آرزویم اینکه هر وقت راه کربلا باز شد و شما به زیارت رفتید، عکس مرا داخل حرم آقا انداخته بگویید خیلى دوست داشت با پاى خودش به پابوس بیاید اما نتوانست...

و شما اى مادر! همچون زینب (س) در شهادتم شجاع باش و رسالت خود را در قبال مسئولیتى که دارى، به نحو احسن انجام بده، زینب وار، چنان محکم و استوار بایست و صبر و بردبارى داشته باش تا چون خارى در چشم منافقان باشى. اما شما برادرم، جواد! در سنگر علم و مدرسه‏ات بکوش و درس را هدف والاى اسلامى قرار بده، چون امروز اسلام به جوانانى که بتوانند به وسیله علم و نیروى اخلاق خود دست به ابتکار بزنند، نیاز مبرم دارد.

امروز صدور انقلاب احتیاج به فرهنگ غنى اسلام دارد. پس بر تمام دانش آموزان عزیز است که در همه زمینه‏هاى اسلامى رشد کنند، بر شماست که با رسالت انسانى خود، این انقلاب عظیم اسلامى را در تمامى ابعادش با تبلیغات علمى و تئورى و عملى به جهان صادر نمایید. و اما اى خواهران دینى و هموطنان عزیز! بهترین و برنده‏ترین سلاح شما، ایمان و حفظ حجاب است، با حجاب کامل و معنویت خاصى که اسلام براى شما قایل شده است، مشت محکمى بر دهان دشمنان اسلام و قرآن بزنید.

ولى مطلب اصلى‏ام را هنوز نگفته‏ام: گوش به فرمان امام باشید و امام را تنها نگذارید. امام وارث حسین (ع) است، امام، ملکوت است، امام، امام، امام را یارى کنید. به امید پیروزى رزمندگان اسلام به فرماندهى قائد اعظم نور چشم عاشقان ، خون در رگ یاران ، خمینى بت شکن تاریخ. وچند سروده‏اى که براى شما مى‏نویسم.

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند/ روبه صفتان زشت رو را نکشند/ گر عاشق صادقى ز مردن مهراس/ مردار بود هر آنکه او را نکشند. * * * * آن کس که تو را شناخت جان را چه کند/ فرزند و عیال و خانمان را چه کند/ دیوانه کنى هر دو جهانش بخشى/ دیوانه تو هر دو جهان را چه کند. اى امت قهرمان! بدان، خط امام خط چهارده معصوم است. نشر و ترویج قوانین خدا، هدف نهضت روح‏الهو است. والسلام علیکم و رحمه‏اله و برکاته. ۲۱/۱/۶۲. ابوالفضل سعیدى