رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

شهید حسن احمدی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید حسن احمدی

شهید حسن احمدی

Martyr Hassan Ahmadi

این شهید بزرگوار در روز سی‌ام تیر ۱۳۳۸، در روستای آبخوره از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد. پدرش احمدعلی، کارگر بود و مادرش راضیه نام داشت. در نهضت سوادآموزی درس خواند.

پاسدار و کارگر کارخانه بود. ازدواج کرد و صاحب سه دختر شد. پانزدهم فروردین ۱۳۶۳، با سمت فرمانده گروهان در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به کتف، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

فرازی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسم الله الرحمن الرحیم ان الذین امنوا و الذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله اولئک یرجون رحمت الله و الله غفور رحیم آنانکه به دین اسلام گرویدند و از وطن خود هجرت نموده و در راه خدا جهاد کردند اینان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خدا بر آنها بخشاینده و مهربان است.

(سوره بقره آیه ۲۱۸) حمد و سپاس خداوند را که بر ما منت نهاد و در زمانی به ما نعمت حیات بخشید که خورشید فروزان اسلام پس از چهارده قرن دوباره طلوع کرده و بر دنیای تاریک و غرق فساد پرتو افکنده و می رود تا هر چه تاریکی و ظلمت است را نابود گرداند .

شکر خدایی را که ما را در عصری قرار داده که فرزندی برومند از نسل خاتم پیمبران و ادامه دهنده خط سرخ ابا عبدالله حسین (ع) و نائب بر حقش حضرت ولی عصر (عج) رهبری کشتی نجات اسلام را در دست دارد و همچون حضرت نوح این کشتی را در طوفانهای هولناک و در دریای پر تلاطم این جهان پر از فساد که به طرف ساحل نجات هدایت می کند .

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیل صفاٌ کانهم بنیان مرصوص سوره صف آیه ۴ خدا آن مؤمنان را که در صف جهاد با کفار مانند سد آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست دارد. حمد بی شمار خدایی را که ما را در کشوری قرار داده که امتی یکپارچه و دلاور دارد که بنا بر گفته رهبرشان مثل این ملت در تاریخ وجود ندارد شکر خدایی را که در زمانی که دین مبین اسلام مورد هجوم کفر وشرک و نفاق قرار گرفته توفیق این را به ما ارزانی داشت و ما را مفتخر گردانید که به جبهه های نبرد نور بر علیه ظلمت مشرف گردیده و همچون سربازی کوچک دین خود را به اسلام و رهبر انقلاب اداء نماید .

و اما از پدر و مادر عزیز و گرامیم که رنج و زحمت تربیت مرا بدون منتی تحمل کرده و از اول بچگیم عشق به خدا و اسلام و ائمه معصومین را با پوست و گوشت و استخوانم پیوند دادند حلالیت می طلبم و التماس دعا دارم . به همسر ارجمندم که در غم و شادی ها شریک زندگیم بوده و حق زیادی بر گردن من دارد نیز حلالیت می طلبم و وصیت می نمایم که اگر انشاالله توفیق شهادت نصیبم گردید ادامه دهنده راه شهدا باشی؛

 همچون حضرت زینب (س) پیام شهدا را به گوش ما برسانید و در تربیت فرزندانمان کوشا باشید و آنها را آنچنان تربیت نمایید که الگو و سر مشقشان حضرت فاطمه زهرا (س) باشد پدر و مادر و همسر گرامیم و فرزندان عزیز فقط گوش به فرمان امام بزرگوار باشید که تنها راه نجات این است . رزمندگان با قلب پاک و بازوی قوی خویش به کارشان ادامه دهند که انشاالله نصرت نزدیک است و ماالنصر الا من عند الله، امام خمینی. والسلام ۴/۴/۶۳ حسن احمدی