رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

شهید حنیف نصیری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید حنیف نصیری

Loading the player...

دانلود

شهید حنیف نصیری

martyr Hanif Nasiri

این شهید بزرگوار در روز پنجم دی ماه سال ۱۳۳۹، در روستای شینقر از توابع شهر قزوین دیده به جهان گشود. پدرش غلام (فوت۱۳۵۲)، کشاورز بود و مادرش سکینه نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و ششم فروردین ۱۳۶۲، در ابوقریب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه، شهید شد. پیکر او را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند.

فرازی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسم رب الشهداء و الصدیقین. (ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون). ( آل عمران /۱۶۹). گمان نکنید آنها که در راه خدا کشته می شوند مردگانند، بلکه در پیشگاه خداوند روزی می خورند. به نام الله یاری دهنده مستضعفان و با درود به رهبر کبیر انقلاب و با سلام به شهیدان صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ایران .

من به عنوان یک سرباز اسلام به تمام موازین اسلام و ولایت فقیه اعتقاد کامل داشته و به ندای (هل من ناصر ینصرنی؟) حسین بن علی (ع) لبیک گفته و از خدا می خواهم اگر خون این حقیر به عنوان قطره ای باعث پایداری درخت انقلاب شود، من حاضرم در این راه قربانی شوم . من از امت قهرمان ایران می خواهم جوانهای خود را برای جهاد با صدامیان به جبهه های نبرد بفرستند تا بتوانند از امتحانهای خداوند، همچون ابراهیم خلیل الله پیروز و موفق درآیند.

این دنیا ارزش ندارد ما باید از پیشگاه خداوند با خضوع، خشوع و ملتمسانه بخواهیم که در آن دنیا با شهدای صدر اسلام محشور شویم. از خانواده ام می خواهم که برایم گریه و زاری نکنند که این سعادتی بود که باعث افتخار شد، من مفتخرم که در جبهه جنگ جانم را تسلیم کردم. از دوستان و برادرانی که در مجلس ختم من شرکت کرده و همکاری نمودند صمیمانه تشکر می کنم و از خدا برایشان طلب پاداش می کنم . به امید نابودی استکبار جهانی امریکای جنایتکار و به امید پیروزی حق بر باطل. مورخه ۱۶/۱۱/۶۱. حنیف نصیری