جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

شهید داوود سلیمی بندکهل - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید داوود سلیمی بندکهل

Loading the player...

دانلود

شهید داوود سلیمی بندکهل

Martyr Davood Salimi BandKohl

این شهید بزرگوار در روز یکم فروردین ماه سال ۱۳۴۵، در روستای بندکهل از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش روح‌الله، مستخدم بود و مادرش زینب نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. در روز چهاردهم مرداد ماه سال ۱۳۶۵، در اسلام‌آبادغرب غرق و شهید شد. مزار او در گلزار شهدای شهر زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسم الله الرحمن الرحیم. بسم رب الشهداء. «اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و اشهد ان محمداً عبده و رسوله» شکر خدای را که توفیق یافتم در راه مبارزه‌ی حق علیه باطل شرکت کنم و آن چه را حسین (ع) و یارانش و تمام رزمندگان صدر اسلام، پروانه‌وار دور آن می‌گشتند من هم آن را بازیابم؛ یعنی «شهادت».

آیا کسی به خود اجازه می‌دهد که با چشم خود ببیند که جنایت‌کاران و متجاوزان دست به سوی اسلامش، شرفش و کشورش دراز کرده و قصد نابودی آن را دارند و سکوت اختیار کند؟ من اکنون می‌روم که با خدایم ملاقات کنم. انسان روزی به دنیا می‌آید و روزی هم از دنیا می‌رود و تنها کردارها و اعمالش بر جای خواهد ماند. کسی که در راه خدا کشته می‌شود، زنده است. آیا نمی‌بینید که به حق عمل نمی‌شود و از باطل جلوگیری نمی‌شود؟

در چنین هنگامی است که مؤمن باید برای شهادت و ملاقات پروردگارش آماده شود؛ زیرا پیش من، مرگ در راه خدا چیزی جز سعادت و پیروزی نیست و زندگی با ستمگران، جز دل‌تنگی و افسردگی و رنج و مشقّت حاصلی ندارد. اکنون که این وصیت‌نامه را می‌نویسم، زیر غُرش توپخانه‌ها و مسلسل‌ها هستیم. به خانواده‌ی محترم شهدا توصیه می‌کنم که دست از انقلاب و امید مستضعفان و رهبر انقلاب برندارند. خدا یار و یاور همه‌ی رزمندگان اسلام و امام امت، خمینی بت‌شکن (س) و شماست. «خدایا، خدایا! تا انقلاب مهدی (عج)، خمینی را نگه‌دار». (آمین یا رب العالمین) اردیبهشت ماه. ۰۲/۰۲/۱۳۶۵. داود سلیمی بندکهل