جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

شهید رجبعلی اسفرورینی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید رجبعلی اسفرورینی

شهید رجبعلی اسفرورینی

Rajab Ali martyr Esfarvarini

این شهید بزرگوار در روز پنجم خرداد ماه سال ۱۳۳۹، در روستای شریف‌آباد از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمد‌ ابراهیم، کارگر بود و مادرش زهرا (فوت۱۳۵۸) نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر کارخانه فرش بود که سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. از سوی یگان بسیج استان در جبهه حضور یافت. در روز بیست و سوم تیر ۱۳۶۱، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسم الله الرحمن الرحیم. به نام الله یارى دهنده مستضعفان و درهم کوبنده مستکبران. با شهادت به یگانگى الله، آفریننده انسانها و جهان و با شهادت به پیامبرى حضرتمحمد(ص)، فرستاده خدا، و با شهادت به امامت على بن ابیطالب، و یازده فرزند پاکش و با سلام به امام زمان(عج) و نائب بر حقش، خمینى بت‏شکن و تمامى شهداى اسلام و پویندگان خط امام و اسلام، من وصیتم را آغاز مى‏کنم:

رب اجعلنى من الشهداء والصدقین واجعل ابى من الصابرین وانصر الاسلام والمسلمین و اهلک المنافقین والصدامین. (ترجمه: خدایا مرا از شهدا و بندگان راستگویت قرار بده، پدرم را از بندگان صبور و یارى ده اسلام و مسلمین، و هلاک کن منافقین و عمال صدام را.) این بود دعاى من، همیشه در قنوت نمازهایم و تاریکى شب در سنگرها.

اى برادران / خواهران شریف آبادى: پیام من به شما این است که تا خون در رگهاى شما جریان دارد و زنده هستید، در راه اسلام قدم بردارید، و از خط اصیل امام لحظه‏اى غافل نباشید. اگر خداى نکرده، یک لحظه از خط امام جدا شوید تا ابد پشیمان مى‏شوید. و این پشیمانى دیگر سودى نخواهد داشت. در نظر بگیرید اگر راننده در جاده براى چند لحظه چشم روى چشم بگذارد، چه اتفاقى رخ مى‏دهد.

انسان هم در زندگى اگر لحظه‏اى از خود غافل شود براى همیشه خود را به هلاکت مى‏رساند؛ نمونه‏اش زیاد است که خودتان یا با چشم دیده و یا شنیده‏اید و لازم به توضیح نیست. پیام دیگرم براى پدر عزیزم: پدر جان! اگر تا به حال از من راضى نبودى، امیدوارم از این به بعد از من راضى باشید.

چون من از اول فرزندى خوب برایت نبودم، خدا مرا به شما عنایت کرده و اگر صلاح بداند مى‏برد. به همه خانواده و مردم بگو، برایم گریه نکنند، چون گریه کردن براى کسى چون من معنى ندارد. اگر گریه کردید براى امام حسین(ع) گریه کنید. چون تمام شهیداى ما، درس شهادت از او آموخته‏اند.

خون سرخ حسین نداى قرآن مى‏دهد/ درس آزادگى به هر مسلمان مى‏دهد. دیگر پیامى ندارم، از همه مردم شریف آباد مى‏خواهم از من راضى بوده، حلالم کنند. امام را همیشه دعا کنید، در هر نمازى که مى‏خوانید بگویید: خدایا، خدایا! تا انقلاب مهدى(عج) خمینى را نگهدار. والسلام. رجبعلى اسفرورینى