سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

شهید رضا مقصودی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید رضا مقصودی

Loading the player...

دانلود

شهید رضا مقصودی

Martyr Raza Maghsoudi

این شهید بزرگوار در روز یکم دی آبان ماه سال ۱۳۴0، در روستای خوزنین از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد. پدرش محمد علی و مادرش خاتون نام داشت. دوره ابتدایی و راهنمایی را در زادگاه خود سپری کرد.سپس به قزوین عزیمت نموده و در مدرسه صالحیه مشغول به تحصیل شد.

بعد از سپری کردن این دوره به دانشگاه امام صادق(ع) راه یافت.این شهید بزرگوار با دختر عموی خود وصلت نموده و حاصل این ازدواج دو فرزند پسر بود.با شروع جنگ تحمیلی درس را رها کرده و عازم خرمشهر شد.سرانجام در تاریخ شانزدهم اردیبهشت  ماه سال 1361 بر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازی بر وصیت نامه شهید بزرگوار:بسم‏ا... الرحمن الرحیم. (ولا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل اللّه‏ امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون).گمان مبرید آنان که در راه خدا کشته شده‏اند، مردگانند، بلکه زنده و نزد خدایشان روزى مى‏خورند. راهى است که باید رفت و سفرى است که باید پیمود؛ چه بهتر که در حال خدمت به اسلام و ملت شریف اسلامى به شهادت رسیده و با سرافرازى به لقاءاله پیوست، این همان راهى است که اولیا آرزوى آن را مى‏کشیدند.

مردم آستینها را بالا زده و از جنگ و ستیز در راه خدا مترسید و بر امپریالیسم شرق و غرب و اسرائیل غاصب بشورید. امام خمینى. این جانب با اقرار به وحدانیت اللّه‏ و پیامبران که - اول آنها آدم ابوالبشر و آخر آنان حضرت محمد عبداللّه‏ (ص) است - و چهارده معصوم و ائمه اطهار که - اول آنان حضرت على (ع) و آخر آنان حضرت مهدى (عج) - که هنوز از نظرها غائب است - و هر وقت خداوند بخواهد دنیا را پس از ظاهر شدنش پر از عدل و داد کند و اعتقاد به مرگ، قبر، معاد، حشر، نشر، نکیر و منکر دارم. تا حال این جانب مرده بودم ولى الان این احساس را در خود مى‏بینم که تازه دارم متولد مى‏شوم.

و زندگى همیشگى خود را آغاز مى‏کنم و چقدر این نوید و درجه اعلاى ملکوتى و شهادت در راه خدا زیباست. اى امت شهید پرور ایران! تنها راه نجات اسلام و رهایى مستضعفین و پیروزى نهایى و پشتیبانى قاطع و بى دریغ خود از دولت جمهورى اسلامى و پیوستن به خط امام که همان خط اصیل اسلام و محمد بن عبداللّه‏ (ص) است. امیدوارم در هر کجا هستید، از روحانیت مبارزه و در خط امام و ولایت فقیه دفاع کنید، براى حفظ اسلام باید از بذل جان و مال دریغ نکرد، پس ما جوانان این راه را که راه حسین (ع) است انتخاب کردیم که مرگ با عزت بهتر از زندگى در ذلت است.

عزیزانم! بهترین هدف اللّه‏ است و کسى که مى‏تواند ما را زودتر به اللّه‏ برساند، خط ولایت فقیه است. بنابراین، وظیفه هر فرد مسلمانى است که در مقابل تجاوزات بیگانه که به میهن و دینش شده است، دفاع کند و از آنجایى که این جانب خود را یک فرد مسئول و شیعه یافتم دفاع از اسلام و میهن عزیز را یک وظیفه شرعى اسلامى مى‏دانم و به جبهه جنگ خوزستان شتافتم و روانه کربلاى حسینى گشته تا دست تمامى غارتگران روس و انگلیس و آمریکا و غیره را از سر سرزمین مسلمین جهان کوتاه کنم البته، با برادران به فرماندهى امام زمان (عج).

اى امت شهید پرور! خداوند را سپاس گفته و همیشه به یادش باشید و از او یارى طلبیده که چون خداوند عنایات زیادى نصیبمان کرده است. امام خمینى - مد ظله العالى - را براى آگاهى ما قرار داد که ما را از منجلاب فساد نجات داده و هدایتمان نمایند. خداوند، انشااله، ملت ما را از ارشادهای ایشان بهره‏مند گرداند و سایه روحانیت را از مملکتمان کوتاه نفرماید. البته منظور از روحانیت در خط امام است. خداوند این گروهکهاى منافق کوردل را که از کفار صدر اسلام بدترند، نابود ساز و ملت ما را همراه مسلمین جهان متحد کرده تا دست خون آشامان شرق و غرب را از سایه کشورهاى اسلامى کوتاه شود و راه را براى رسیدن به قدس عزیز همواره سازد من به طور یقین چنین روزى را مى‏بینم، انشااله.

اى پدر و مادر بزرگوارم! سلام مرا پذیرا باشید. شما پدرجان! باید هوشیار بوده و در برابر ضد انقلاب و مشکلات صبور و مقاوم باشى که پشت دشمن از این عمل به خاک مالیده خواهد شد. پدرجان! حلالم کن که به سعادت رسیدم و افتخار کن که فرزندى در این راه داده‏اى؛ البته پیروزى نهایى هدف است که چه بکشیم و چه کشته شویم، اگر زنده ماندم که خوشحالى آن چشیدن مزه پیروزى اسلام است و اگر کشته شدم، مزه شیرین‏ترى که همانا شهادت است، چشیده‏ام.

به هرحال، پیروزى با اسلام است و امام حسین (ع) آن را ثابت کرده است. مادرجان! حلالم کن که فرزندت در راه خدا به این مقام بزرگ رسیده است. اى خانواده من! حلالم کنید که به هدف خود رسیده و راضى هستم. «اللهم و فقنا لما و ترضى اناللله و انا الیه راجعون» و «انا فتحنا لک فتحا مبینا». «اللهم انى اسئلک الراحه عندالموت و المغفربعد الموت و الصفرا عند الحاب». آنکس که تو را شناخت جان را چه کند/ فرزند و عیال و جان و مال را چه کند/ دیوانه کنى هر دو جهانش بخشى/ دیوانه تو هر دو جهان را چه کند. والسلام. على من التبع الهدى. رضا مقصودى