جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

شهید صفر علی اسدی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید صفر علی اسدی

شهید صفر علی اسدی

Martyr Safar Ali Asadi

این شهید بزرگوار در روز پنجم مهر ماه سال ۱۳۴۸، در روستای قاقازان از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش الماس (فوت۱۳۵۴) و مادرش امینه (فوت۱۳۵۱) نام داشت. در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت. پاسدار بود که در روز چهارم اسفند ماه سال ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار : بسم الله الرحمن الرحیم. شهادت، پایان راه است، که نصیب هر کس نمی‌شود و آنهایی که لایق آن باشند، به شهادت دست می‌یابند؛ چرا که شهادت حرکتی شتاب‌دار به سوی معشوق است و این شتاب مستلزم خلوص، پاکی و تقوا است و شهید، عاشقی است روحانی، که به معبودش می‌پیوندد.

انتخاب این راه، آگاهانه و بر حسب وظیفه‌ی الهی است ، که بر گردن خویش احساس می‌کنم و ادامه‌ی آن نیز پرواز است ، تا با پروازم به سوی خدا بازگشت کنم. فرزندان امام و لشکریان اسلام زمان، همیشه مشتاق شهادتند.

همه از جبهه‌ای به جبهه‌ای دیگر و از کربلایی به کربلای دیگر، آن قدر می‌روند تا تشنگی روح خود را با ملحق شدن به منبع فیوضات و غلتیدن در خون سرخ و گرم خویش سیراب سازند و یا با در آغوش گرفتن کربلا به سوی قدس قبله‌ی مسلمانان روانه گردند.

پدرم و عزیزان من! اگر جسد فرزندتان را نیافتید ناراحت نباشید، که افتخار بزرگ‌تری نصیب فرزندتان شده و نیز مانند هزاران شهید دیگر گمنام بوده است و در صورت یافتن جسدم، من را در کنار مادرم دفن نمایید. به هر حال روحم همیشه به ذکر شما خواهد بود.