رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

شهید علی اعلا اسکندری نژاد - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید علی اعلا اسکندری نژاد

شهید علی اعلا اسکندری نژاد

Martyr Ali Ala Eskandari Nejad

این شهید بزرگوار در روز یکم مهر ۱۳۱۸، در روستای سپوهین رودبار از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش رمضان و مادرش زیور نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر بود. سال ۱۳۴۴ ازدواج کرد و صاحب شش پسر و یک دختر شد. از سوی یگان بسیج استان در جبهه حضور یافت. در روز سوم تیر ماه سال ۱۳۶۶، در سردشت توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای شهر زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسمه تعالی. با سلام و درود به حضرت مهدی (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام و درود به تمام شهدای به خون خفته و گلگون کفن و خانواده های شهدا و با سلام و درود به روحانیت مبارز الالخصوص روحانیونی که در خط امام و برای انقلاب گام مثبت برداشته و خواهان انقلاب می باشد.

 اینجانب علی اعلاء اسکندری نژاد دوازده امامی شیعۀ علی ابن ابی طالب وصیت می کنم که ۱۲۴ هزار پیغمبر که اول آنها حضرت آدم تا آخرین پیغمبر حضرت محمد (ص) پیغمبری که خداوند مقام رهبری خلق و پیامبری را به آن حضرت اعلام داشت و امروز یا فردا هم که اسم ایشان را می برند جهان تا جهان یا دنیا تا دنیا برای وجود مبارکشان صلوات می فرستتند.

شهادت می دهم که ۱۲ امام دارم. از شما می خواهم: از انقلاب و امام دست نکشیده جهاد و جنگ را فراموش نکنید . چون اگر ما جهاد و جنگ را نداشته باشیم هیچی نداریم که به درد آخرت ما بخورد . امام باقر (ع) فرموده : از رسول اکرم (ص) سئول شد چه کسی بزرگترین حق را به آدمی دارد فرمود پدر و مادر من از شما فرزندان توقع دارم که از بصیرت منها نشوید . همیشه ندای امام را لبیک بگویید .

فرزندان من! انشاالله بنده می روم تا دشمنان اسلام و انقلاب را خوار و ذلیل کنم حالا اگر انشاالله در این موقع شهید شدم شما سلاح بنده را برداشته و لبیک گویان در مقابل دشمن بجنگید. فرزندان عزیزم سعی کنید که شبها از خواب بیدار شوید و نماز شب بخوانید که اگر کسی روی اخلاص عقیده پاک نماز شب بخواند و تسبیحات زهرا (س) را بگوید هر چه از خداوند بخواهد خداوند عطا می کند. والسلام علی اعلاء اسکندری نژاد