جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شهید علی خلج - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید علی خلج

Loading the player...

دانلود

شهید علی خلج

Martyr Ali Khalaj

این شهید بزرگوار در روز یکم فروردین ماه سال ۱۳۴۶، در روستای آقچه‌کند از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش سفی‌الله و مادرش زرین‌تاج نام داشت. تا دوم راهنمایی درس خواند. کارگر بود. از سوی یگان بسیج استان در جبهه حضور یافت.

در روز بیست و سوم بهمن ماه سال ۱۳۶۴، در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای شهر زادگاهش قرار دارد.

فرازی از وصیتنامه : بسم الله الرحمن الرحیم. اگر دین محمد (ص) جز با کشته شدن من برپا نمیشود، پس ای شمشیرها مرا دربرگیرید. امام حسین (ع) عضّوا على الجهاد بنواجذکم ، و لا تلتفتوا إلى ناعق نعق » با چنگ و دندان به جهاد برخیزید و به زمزمه‌های شوم صلح و سازشی اعتنا نکنید.

(نهج البلاغه) یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَا لَکُمْ إِذَا قِیلَ لَکُمُ انفِرُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الأَرْضِ أَرَضِیتُم بِالْحَیَاةِ الدُّنْیَا مِنَ الآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا فِی الآخِرَةِ إِلاَّ قَلِیلٌ" (توبه/ ۳۸) ای کسانی که ایمان آورده‌اید، جهت چیست که چون به شما امر شود که برای جهاد در راه خدا بی‌درنگ خارج شوید (چون بار گران) به خاک زمین سخت دل بسته‌اید؟

آیا راضی به زندگانی دنیا عوض آخرت شده‌اید؟ در صورتی که متاع دنیا در پیش عالم آخرت اندکی بیش نیست فوق کل ذی بر بر حتی یقتل فی سبیل الله فاذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر. رسول خدا (ص) فرمود: فوق هر نیکوکاری نیکی‌ای است تا وقتی که انسان در راه خدا کشته شود که دیگر بالاتر از کشته شدن در راه خدا چیز نیست.

ما مِنْ قَطْرَهٍ أَحَبَّ إِلَی اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ مِن قَطْرَهِ دَمٍ فِی سَبِیلِ اللَّهِ رسول خدا (ص) فرمود: هیچ قطره‌ای پیش خداوند محبوب‌تر نیست از قطره‌ی خونی که در راه خدا ریخته شود. من قتل فی سبیل الله لم یعرفه الله شیئاً من سیئاته حضرت صادق (ع) فرمود: کسی که در راه خدا کشته شود خداوند هیچ یک از گناهانش را به او نشان نخواهد داد همه گناهش آمرزیده می‌شود.

آنانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده نپندارید بلکه آنان زنده‌اند پیش خدای خود روزی می‌خورند. (آل عمران/۱۵۶) من به یکتایی خداوند جل جلاله و محمد (ص) بنده‌ خدا و فرستاده‌ آخرین پیامبر خدا و حضرت علی (ع) را وصی و با یازده فرزندش به امامت و امام امت خمینی بت شکن و نایب بر حق ولی عصر (عج) با جان دل پذیرا هستم .

من همچون دیگر رزمندگان اسلام بر خود وظیفه و اطاعت از فرمان امام امت دانستم که برای دفاع از دین اسلام، میهن، ناموس، عزت، شرف برای جهاد فی سبیل الله و مبارزه با شرق و غرب که دشمن قسم خورده اسلام و قرآن هستند و حالا که دستشان از آستین صدام جنایت کار بیرون آمده و با فدا کردن جان خود، دست آنها را کوتاه گردانیم.

من شهادت را تولد می‌دانم چون شهادت برای مؤمنان پلی است از خرابه‌های دنیا به زیبایهای ملکوت اعلاء آخرت؛ ولی برای کافران پلی است از زیباییها دنیا به خرابه‌های آخرت. انسان نباید آخرت را فدای دنیا بنماید ؛ بلکه دنیا را فدای آخرت بنماید ؛خانه اصلی ما آخرت می‌باشد. بله شهادت برای من بهتر از داماد شدن است.

خداوندا! کاش هزاران جان داشتم فدای دین تو و به صدای هل من ناصراً ینصرنی امام حسین (ع) می‌کردم که در خطبه‌ عاشورا فرمود: هیهات من الذله، هرگز زیر بار ظلم نخواهم رفت .آری من هم پیرو امام حسین (ع) هستم که می‌گویم : هیهات من الذله، هرگز زیر بار ظلم و ستم نخواهم رفت. ظلم ستم که همراه با فحشا عیش و نوشی دنیاپرستان باشد، نخواهم رفت؛ هرگز، هرگز، هرگز! من از خانواده خود و از تمام فامیل‌ها، دوستان، آشنایان می‌خواهم ، ایمان و تقوای خود را حفظ کنند.

با نفس عماره که جهاد اکبر می‌باشد، مبارزه کنند و نمازشان را با حضور قلب بخوانند و خوف و رجاء را در قلب خود جای دهند و با دو بال ایمان و عمل پرواز کنند ؛ اوج گیرند ، تا رستگار شوند. جنازه‌ حقیر را در صورت امکان در جوار شهدای قزوین دفن کنید تا در صف شهدای اسلام درآمده باشم. درضمن اگر کسی از بنده اظهار طلبکاری نمود، بپردازید. والسلام.

چند دعا: ۱- خداوندا! ظهور مهدی (عج) را نزدیک گردان. آمین ۲- خداوندا! رهبر کبیر انقلاب امام خمینی را از جمیع بلاها محفوظ فرما. ۳- خداوندا! این ملت ایران را که به کمال شجاعت از مرگ نترسیده است مقاوم و استوارگردان. ۴- خداوندا! شهدای کربلای خمینی را با شهدای کربلای حسین (ع) محشور گردان. ۵- خداوندا! امیدوارم که با خانواده خود و فامیل‌هایم در کنار حوض کوثر دیدار بنماییم.

 من از خداوند متعال برای شما صبر می‌خواهم. ای مادرم و ای خواهرم !یاد خدا دلها را آرام می‌کند ؛یاد مرگ دلها را صبر می‌دهد و ای خدایی که همه چیز در دست توست ،مرگم را برای خانواده‌ام آسان گردان. خداوندا! امیدوارم که این شهادت من خشنودی امام زمان (عج) و سربلندی اسلام قرآن و امام امت خمینی کبیر و افتخار خانواده‌ام و دیگر اقوامم گردد.

ای مادر مهربانم و خواهر گرامیم و ای پدر بزرگوارم و ای برادران عزیزم! اگر در شهادت من خواستید بگریید، برای قاسمها و علی‌اکبرها و علی‌اصغرها بگریید و ای سروران من! اگر مجلسی برای من به پا کردید ، برای غریبی امام حسین (ع) بگریید که در روز عاشورا با یارانش غریبانه جان دادند؛ من هم غریبانه جان می‌دهم، ولی زهرای مرضیه ، مرا به جای مادرم سر به روی زانو خواهد گرفت.

خداوندا! دو روز پیش از شهادت حالم را دگرگون ساز. خداوندا! آخرین لحظات عمرم را دیدار با امام حسین (ع) و صاحب زمان (عج) بگردان. من از تمام بانوان و دختران مؤمن عاجزانه تقاضا دارم که حجاب خود را حفظ کنند؛ حفظ حجاب آنها مشتی محکم است به دهان عیش و نوش طلبان، و خدای ناکرده حفظ نکردن آنها خیانت است بر خون شهدا راه حق .از فاطمه این گونه خطاب است: ارزنده‌ترین زینت زن حفظ حجاب است.

شما بدانید که شهدا برای حفظ ناموس، دین اسلام، قرآن کریم، جان خود را فدا می‌سازند. خداوندا! تا شهادت می‌جنگم. الهی به ذات تو یزدان قسم/ الهی به آیات قرآن قسم/ الهی به حق همه انبیاء/ به احمد به ختم رسولان قسم/ الهی به اسماء اثنی عشر/ به حق علی شیر یزدان قسم/ به پهلوی بشکسته فاطمه/ به نعشی که شد تیرباران قسم/

الهی به اصحاب خاص حسین/ به سالار شاه شهیدان قسم/ الهی به مهدی صاحب زمان/ به حق خمینی دوران قسم/ قدم چون نهادی به ایران زمین/ به آن مقدم نورباران قسم/ عطا کن تو نصرت به رزمندگان/ به بازوی سنگرنشینان قسم/ بده صبر بر مادران شهید/ به خونهای در خاک غلطان قسم/ به دست و به پاهای افتادگان/ به حق همه جانثاران قسم/ به آوارگان و به بیچارگان/ به اطفال و اشک یتیمان قسم/

به انصار مال و به انصار جان/ به لطف زن و مرد ایران قسم/ به این ارتش افتخار آفرین/ به رزم آوران پاسداران قسم/ به آن تیز پرواز نیرو هوا/ به نیروی دریای عمان قسم/ بنازم به اسلام دین مبین/ به پاکان خاصان سبحان قسم/ الهی شد ایران همه سازمان/ به تیپ و به لشگر به گردان قسم/ الهی ره کربلا باز کن/ به چشم انتظار اسیران قسم/ به دست بلند و به ذکر دعا/ به تشنه روزه‌داران قسم/ جهانی از این جنگ در حیرت است/

به هر روز فتح دلیران قسم/ ندیده کسی این چنین در جهان/ به ایران اسلام و قرآن قسم/ الهی تو یاری کن اسلام را/ به قدس عزیز و به لبنان قسم/ الهی به فریاد ایران برس/ به مهدی و شمشیر بران قسم/ من آن خادم کل حزب اللهم/ به آن خطه اصل افغان قسم/ الهی تو بر هاشمی رحم کن/ به یک عمر جسم پرعصیان قسم. ۹/۱۰/۱۳۶۴. علی خلج