جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

شهید غضنفر آذرخش - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید غضنفر آذرخش

شهید غضنفر آذرخش

Martyr Ghazanfar Azarakhsh

این شهید بزرگوار در روز پانزدهم آذر ماه سال ۱۳۴۳، در روستای شال از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد. پدرش عباس، کارگر حمام بود و مادرش افروز نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند.

کارمند کارخانه چینی‌سازی بود که سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. در روز دوم فروردین ماه سال ۱۳۶۶، در شلمچه به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال ۱۳۷۴پس از تفحص در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار : بِسمِ اللّه الرّحمنِ الرّحیم «اَشْهَد اَنْ لا اله الاّ اَللّه وَ اَشْهَدُ اَنّ مُحمّدا رَسولُ اللّه وَ اَشْهَدُ اَنّ عَلیا ولىُ الله». خدایا نمى‏دانم چگونه شروع کنم و از کجا بگویم. بغض گلویم را مى‏فشارد. خدایا! مى‏دانى که چه مى‏کشم پندارى چون شمع ذوب مى‏شوم. از مردن نمى‏هراسم، اما مى‏ترسم بعد از ما ایمان را از بین ببرند و اگر بسوزیم هم که روشنایى مى‏رود و جاى خود را دوباره به ظلمت مى‏سپارد.

پس چه باید کرد؟ از یک سو باید شهید شویم تا فردا بماند. هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردى؟ چه مى‏شد امروز شهید مى‏شدیم و فردا زنده مى‏گشتیم؟ تا دوباره شهید شویم. خدایا، بارالها، پروردگارا، معبودا، مولایم! من خیلى ضعیف و ناتوانم که تحمّل درد اصابت ترکش کوچکى به پایم نداشتم. چگونه تحمل عذاب تو را مى‏توانم بکنم.

معشوقا! مرا ببخش، از گناهانم درگذر، تو کریم و رحیم هستى. خدایا! دوست دارم مانند مولایم على(ع) فرقم را بشکافند؛ دوست دارم مانند حسین (ع) سرم را از بدنم جدا سازند؛ دوست دارم دستهایم را مانند دستهاى علمدار کربلا قطع کنند تا در کمال فشار و آزار دشمنان اسلام، شرق و غرب و منافقین شهید شده و آنان ببینند که اگر فرقم را بشکافند و سرم را جدا ساخته دستهایم را قطع کنند و بدنم را پاره پاره نمایند حتما بدانند که یک چیز را نمى‏توانند از من بگیرند و آن ایمان است.

هدف است، عشق به الله است؛ عشق به اسلام و انقلاب و امام امت است. سلام بر تو اى حسین(ع)، اى آموزگار ایثار و شهادت، اى یادگار خاتم پیامبران، اى پسر على(ع) اى جگر گوشه فاطمه(س) اى اسوه مظلومیت در طول تاریخ! سلام بر تو و مسلمانان مکتبت؛ بر شهیدان همیشه شاهدت؛ سلام بر آنان که با سرخى خون خویش راه تو را تداوم بخشیده و در راه تو به درجه شهادت نائل گشته‏اند.

اى خواهران و برادران! گواه باشید که من بعد از گذشتن هزار و اندى سال به نداى حسینم لبیک گفته و دین او را یارى نمودم. اى زبان و اى قلم گواه باش که من در سالهاى ۶۵ و ۶۲ - ۶۰ - ۱۳۵۹ جهت مبارزه این جنگ ناخواسته به جبهه عزیمت نموده و تا آنجا که خدایم یارى کرد سهمم را نسبت به این نبرد ادا نمودم.

به نداى حسین در دشت کربلا و در آسمان نیلگون طنین انداز بود : «هَل مِنْ ناصرا یَنصُرنى» «آیا کسى هست مرا یارى کند؟» لبیک گفته و جان ناقابلم را در رکاب فرزند برومندش روح اله نثار کرده و به درگاه خداوند هدیه نمودم و مى‏گویم اگر دین محمد(ص) با خون من برجا مى‏ماند، پس اى گلوله‏هاى داغ مرا دربرگیرید و مرا به دیار عاشقان پرواز دهید، از این قفس چون زندان آزادم سازید، تا همانند مرغى سبکبال بر آسمانها پرواز نمایم که تنها آرزویم رسیدن به خداست. اى هواى دنیا! بدان که شهادتم را بر سینه تاریخ خواهم کوبید.

من فرزند اسلام هستم و آموزگارم حسین(ع) است. آنقدر مى‏جنگم که چنانچه خداوند خواست به آرزویم که - همان شهادت است - دست یابم. آرى، شهادت افتخار محمد(ص) و امت اوست. امت محمد(ص) را چه باک از شهادت که خود تولدى نوین است. اى راهیان ره سرخ شهادت و اى رهروان حسینى، اى شکوفه‏هاى باغ رسالت و اى سرخ جامگان دریده در تن! آرى، شما عزیزان رفتید و بار مسئولیت انقلاب را بر دوش ما نهادید. من هم راهى گشته و این امامت را به امت حزب الهر مى‏سپارم.

شما اى عزیزان حزب الهل! فرصت را غنیمت دانسته که فردا دیر است. عَلَم مبارزه بر دوش گرفته و در راه حسین(ع) به رهبرى امام خمینى به پیش روید. بروید تا به شفاعت رسیده و روز قیامت در برابر امام على(ع) و یازده فرزندش سرافراز باشید.

و اما سخنى با امت شهید پرور شال! شما را به خدا سوگند که دست از حضرت آیت اله حاج سید حسن موسوى شالى برنداشته و دست او را محکم بگیرید، پیروى از ایشان پیروى از امام است، و پیروى از امام پیروى از امام زمان(عج) است، مانند پروانه بر گرد وجود مبارکش حلقه زده و به پرواز درآیید، تا نعمتهاى عارفانه‏اش در میان شما تداوم و بقا داشته باشد.

امت شهید پرور شال! هر حرکت و خطى غیر از خط و حرکت نماینده محترم حضرت امام و امام جمعه تاکستان، حاج آقا موسوى شالى، خط شیطان است. امت شهیدپرور شال: از اختلافات و کینه توزى‏ها دورى کنید که آن موجب تفرقه است. ضربه‏اى که ما از این اختلافها خورده‏ایم، ضربه‏اى جبران‏ناپذیر است که به شهرمان وارد آمده است. پس بیایید دست از اختلاف برداشته و جهت آبادانى شهرمان دست در دست همدیگر بگذاریم که آن خود مشت محکمى بر دهان تفرقه اندازان است.

آخرین توصیه‏ام به برادران شالى این است: تا خون در بدن دارید دست از یارى امام امت و دولت خدمتگزار برندارید و همیشه براى سلامتى و طول عمر امام عزیزمان دعا کنید. پدر و مادر عزیزم! شماها را خیلى دوست دارم لیکن خدا و اسلام را بیش از شما دوست دارم. پدرخوبم: در زندگى برایم بسیار زحمت کشیدید و من به شما بسیار زحمت داده‏ام مرا حلال کنید.

امیدوارم که جانم در راه خدا و اسلام فدا شود. پدرم بدان و آگاه باش که فرزندت هرگز از فرمان باریتعالى سرباز نزد. مادر مهربان و عزیزم! من به وجود تو مادر خوبم افتخار مى‏کنم که در دامن پاک و مقدست مرا پروراندى؛ قامتت را چون سرو راست نگاه داشتی. نداى الله اکبر سر دَه: سخن شهیدان راه خدا را به مردم برسان که نداى آنان پیروى کردن از احکام خدا و قرآن است.

و اما شما برادران عزیزم: فراموش نکنید که بالاخره روزى دنیا به آخر مى‏رسد، سعى کنید به دنیا دل نبندید و خود را مهیاى سفر آخرت کنید. اسلحه‏ام را زمین نگذارید و راه مرا ادامه دهید که اطمینان دارم ادامه خواهید داد.

و اما سخنى با شریک زندگیم: همسر عزیزم! با سلام به خدمت تو عزیز بزرگوارم: که وجودت در این دنیا موجب سربلندى من بود. و به داشتن همچون تو افتخار مى‏کردم که عفت و انسانیت تو به وسعت همه آسمانها بوده و مادرى که آغوش پرمحبتش براى فرزندانم به پهناى همه عالم است.

همسر عزیزم! مانند کوه استوار و مقاوم باش. عزیزم! امیدوارم که در طول این چند سال زندگى اگر در مواردى تندى کردم به بزرگوارى خود ببخشى. عزیزم: خدا از تو راضى باشد چون من از تو راضى هستم. همسرم! تو رنج زیاد کشیده‏اى، از دست دادن مادر عزیزت، شهادت برادرت؛ امیدوارم مانند حضرت زینب(س) مقاوم باشى. عزیزم! فرزندان خوب و قشنگم را به تو مى‏سپارم، در تربیت آنها کوشا باش، هدف پدرشان را براى آنان بازگو کن.

همسرم! افتخار کن و به خود ببال. فرزندانم نسیبه خانم و آقا حامد را لباس شادى بپوشان تا باشد انشااله در بهشت برین کنار هم قرار گیریم. آمین. والسلام علیکم و رحمة اله و برکاته. غضنفر آذرخش

نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از دسته بندی های تولیدات ویژه مرکز را بیشتر می پسندید؟
% آرا
42% 62 a. کودک زن خانواده
21% 31 b. مناسبت های ملی و میهنی
11% 16 c. اقتصادی و سیاسی
26% 38 d. فرهنگ آداب و رسوم

کل آرا: 147

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۰۰:۰۰.