جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شهید محمد علی حسینقلی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید محمد علی حسینقلی

Loading the player...

دانلود

شهید محمد علی حسینقلی

Martyr Mohammad Ali Hosseinqoli

این شهید بزرگوار در روز پنجم مرداد ماه سال ۱۳۴۳، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش ابراهیم‌خلیل، میوه ‌فروش بود و مادرش بلقیس نام داشت. دانش‌آموز چهارم متوسطه بود که از سوی یگان بسیج استان در جبهه حضور یافت. در روز بیست و هفتم آذر ماه سال ۱۳۶۰، در گیلانغرب توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید. اثری از پیکرش به دست نیامد.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسمــه تعالـــى. به نام درهم کوبنده ظالمان. ولا تحسبنّ الّذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. (آل عمران ۱۶۹) مپندارید کسانى که در راه خدا کشته شده‏اند مردگانند، بلکه آنها زنده‏اند و نزد خداى خود روزى مى‏خورند. این وصیت نامه را در کمال تندرستى و سلامتى به تاریخ ۹/۸/۱۳۶۰ به دستخط خودم نوشته شده است.

با سلام به رهبر بزرگوار انقلاب امام خمینى نایب حضرت مهدى علیه السلام و با درود بر تمام شهیدان به خون خفته اسلام از هابیل تا حالا.هر کس پیش خود منطقى دارد که با آن درباره کارها و نبایدها داورى مى‏کند. اما منطق شهیدان، منطق سوختن، حماسه، عشق و فداکارى است. هر کس در جامعه هدفى را دنبال مى‏کند هدف من پیروزى اسلام بر کفر جهانى و یا فراز درآمدن پرچم لااله‏الااله و محمد رسول‏الله بر تمام جهانیان است.

تا آخرین قطره خونم در راه اعتلاى اسلام عزیز مبارزه خواهم کرد تا شهادت نصیبم گردد. اما سخنى چند با مردم دارم: اگر مى‏خواهید انسانى آزاده باشید وحدت خودتان را حفظ کنید .همانگونه که قرآن فرموده است چنگ به ریسمان الهى بزنید و متفرق نشوید نگذارید که کافران این ریسمان را پاره کنند.در تربیت فرزندانتان براى حفظ اسلام کوشا باشید.

از خداوند براى خانواده معزز شهدا صبر آرزومندم. و اینک سخنى با پدر و مادرم: پدر و مادر عزیزم حیف که نتوانستم جبران زحمات شما را بکنم و اما اینک مى‏خواهم با خونم از زحمات شما تشکر نمایم چنانچه شهید شده نگذارید مردم به شما تسلیت بگویند زیرا شهادت نوعى عروسى است.برایم خیلى ساده مراسم برگزار کنید اگر جسمم را آوردند نگذارید چشمم را ببندند زیرا مى‏خواهم همه بدانند که با چشم باز این راه را انتخاب کرده‏ام و این را از سرورم امام حسین (ع) بعد از ۱۴۰۰ سال گرفته‏ ام.

پدر و مادرم پیش رهبرم رفته و عوض من او را زیارت کنید چون خیلى دلم مى‏خواست ایشان را ببینم. از خواهر و برادرانم خداحافظى مى‏کنم و تمام دوستانم اگر از من ناراحتى دیدند مرا حلال کنند. والسلام . محمد على حسینعلى