جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

شهید مرتضی جلالیان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید مرتضی جلالیان

این شهید بزرگوار در روز هفتم شهریور ۱۳۴۳، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش حسن، کارمند بود و مادرش رقیه‌ بیگم نام داشت. طلبه و دانشجوی دوره کارشناسی در رشته حقوق بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی و یکم فروردین ۱۳۶۷، در شیخ‌محمد عراق بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
فرازی بر وصیت نامه شهید بزرگوار : حمد و سپاس خدایى را که سلطان ملک وجود است و هیچ کس در عالم، سر از حکم و فرمانش نتواند کشید. خدایا! تو را سپاس می گویم که مرا در دوران سلطنت پیشوایان کفر و ضلالت که عهدت را شکستند و رسولانت را تکذیب کردند. نیاوردى و زمانى نعمت وجود را به من ارزانى کردى که از برکت بزرگ منادى توحید «حضرت خاتم النبین محمد بن عبداله صلى اله علیه و آله و سلم» مقام هدایت که در علم ازلیت مقرر بود بر من میسر گردید. 
خداوندا! تو را سپاس می گویم که به من فطرتى پاک عنایت کردى که تابع حق باشم و غیر از تو را نپرستم و همانطور که بر ما تکلیف قرار دادى، زیر بار ظلم نروم و هرگز ظلم نکنم، و در جنگى که شروع کننده ‏اش نبودیم تنها به خاطر دفاع از اسلام، ننگ و ذلت تسلیم در مقابل ظلم و کفر را نپذیرم، و اما باید بدانید که کلیه امور به دست خداست و ما راضى به رضاى الهى هستیم و آنچه را می ‏خواهیم که خدا برایمان بخواهد. و شما اى خانواده گرامیم! مراقب باشید شیطان شما را بی صبر نکند، حلیم باشید که مردن حق است و شهادت افتخار ماست. 
و توصیه‏ اى که به همه دارم این است که همیشه به یاد این آیه باشیم که « حَتَّى إِذَا جَاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ. لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحًا فِیمَا تَرَکْتُ کَلاَّ إِنَّهَا کَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِن وَرَائِهِم بَرْزَخٌ إِلَى یَوْمِ یُبْعَثُونَ »سوره مومنون (ایشان در غفلتند تا آنگاه که مرگ هر یک فرا رسد و در آن حال آگاه و نادم شده بار الها مرا به دنیا بازگردان. تا شاید به تلافى گذشته عمل صالح به جاى آورم و به او خطاب شود که هرگز نخواهد شد و این کلمه (ارجعونى) را از حسرت همی گوید و ثمرى نمی بخشد که از عقب آنها عالم برزخ است تا روزى که برانگیخته شوند). 
آرى، به یاد این مسیر طولانى که در پیش داریم، باشیم و اینکه شاید مهلت و اجلمان تمام شده باشد و کارى نکرده باشیم. ولى شما تا وقت دارید نگذارید فرصت از کفتان برود و سعى در کسب معارف اسلامى و رضاى الهى داشته باشید. والسلام علیکم و رحمة اللّه‏ و برکاته .۸/۶/۶۵. مرتضى جلالیان
دل نوشته های شهید بزرگوار : خداوندا! تو را سپاس می‌گویم که بر من فطرتی پاک عنایت کردی که تابع حق باشم و غیر از تو را نپرستم و همانطور که بر ما تکلیف قرار دادی زیر بار ظلم نرویم و هرگز ظلم نکنیم و در جنگی که شروع کننده‌اش نبودیم تنها به خاطر دفاع از اسلام، ننگ و ذلت تسلیم در مقابل ظلم و کفر را نپذیریم و اما باید بدانید که کلید امور بدست خداست و ما راضی به رضای الهی هستیم و آنچه را می‌خواهیم که خدا برایمان بخواهد و شما ای خانواده گرامی ام مراقب باشید شیطان شما را بی صبر نکند، حلیم باشید که مردن حق است و شهادت افتخار ماست. و توصیه‌ای هم به همه دارم و آن اینکه: بیاد این مسیر طولانی که در پیش داریم باشیم و اینکه شاید مهلت و اجلمان تمام شده باشد و کاری نکرده باشیم، ولی شما تا وقت دارید نگذارید فرصت از کفتان برود و سعی در کسب معارف اسلامی و رضای الهی داشته باشید. شهید، مرتضی جلالیان.