رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

شهید مهدی(بهرام) خوئینی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید مهدی(بهرام) خوئینی

شهید مهدی(بهرام) خوئینی

Martyr Mehdi(Bahram) Khoeini

این شهید بزرگوار در روز یکم بهمن ماه سال ۱۳۴۳، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش محمدنقی و مادرش بتول نام داشت. تا پایان سطح دوم در حوزه علمیه درس خواند. روحانی و بسیجی بود که در روز پانزدهم آذر ماه سال ۱۳۶۵، در پادگان انبیا شوشتر بر اثر اصابت سهوی گلوله نیروی خودی به قفسه سینه، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: مامان جان، آقاجان، سلام علیکم...... مرا ببخشید که نمی دانم نزد شما باشم و به شما خدمت بکنم، چه کنیم که وظیفه چنین اقتضاء دارد، آخر مسلمان بودن و ادعای شیعه داشتن هم بی دردسر و بی زحمت که نیست. هر کس که طاووس خواهد، جور هندوستان بایدش!

خلاصه اینکه اگر عفومان کنید، لطف کرده اید، چرا که لذتی که در بخشش است در انتقام نیست. در ضمن از اینکه می بینید ما زیاد التماس دعا از شما داریم، برای این است که می گویند دعای مضطر خیلی سریع مستجاب می شود و از طرف دیگر نیز گفته اند که پدر و مادر نسبت به فرزندش مضطر می باشد، لذا به استناد آیه شریفه عم یجیب المضطر اذا دعا و یکشف السوء اگر شما ما را دعا کنید، لطف خدا هم شامل ما خواهد شد.

برادرم امیر جان،... کسب معلومات چیز قابل توجهی است، که به دستم نیامد، اما خلاصه عرض شود که خوب جنگیدن، یا اصولاً زندگی کردن مستلزم خوب دانستن است، منظور اینکه تا می توانی درسهایت را خوب خوب بخوان که برای آینده بسیار مفید خواهد بود و حتما می دانی که ثواب آن (اگر برای خدا باشد) اگر بیشتر از اعمال یک رزمنده عادی نباشد، کمتر هم نخواهد بود. شهید بهرام(مهدی) خوئینی ۲۶/۱۰/۶۳