رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

شهید مهدی سلیمی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید مهدی سلیمی

شهید مهدی سلیمی

Martyr Mehdi Salimi

این شهید بزرگوار در روز یکم فروردین ۱۳۳۷، در روستای ضیاء آبادد از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد. پدرش احمد و مادرش اقدس نام داشت. تا سوم راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. استوار دوم ارتش بود. چهاردهم دی ۱۳۵۹، در اهواز بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: بسمه تعالی. تا ساعتی دیگر شب فرا خواهد رسید. ظلمت و تاریکی همه جا را فرا خواهد گرفت. سکوت بر همه جا حاکم خواهد شد؛ ولی چهره‌های نورانی و مصمم برادران رزمنده‌ام تاریکی شب را همچون صبحدم روشن خواهد ساخت و صدای «الله‌اکبر» و صدای سلاح‌های‌شان سکوت شب را برهم خواهد زد. آری! ساعاتی دیگر، نبرد آغاز می‌شود. اینک ما پشت خاکریزهای‌مان انتظار می‌کشیم.

دست‌های‌مان را به سوی آسمان بلند کرده و خدای‌مان را ستایش می‌کنیم. خدایا! شاید تا ساعاتی دیگر از دنیای مادی تو جدا شده و به سوی تو باز آیم. شاید خونم بر روی کویر گرم جنوب ریخته شود و پیکر بی‌جانم همچون سنگ در گوشه‌ای بیافتد. خدایا! هیچ هراسی ندارم؛ فقط اندیشه‌ی‌ پدر و مادرم ـ که چشم‌ها را به در دوخته‌اند ـ مرا آزار می‌دهد؛ ولی من هدفم را دریافته‌ام.

اگر دیگر به خانه باز نگشتم، بدانید که جای دوری نرفته‌ام. « انا لله و انا الیه راجعون» (بقره/۱۵۶) مادرم! زحماتی که برایم کشیده‌ای بی‌ثمر نبوده و بعد از من همیشه باید سربلند باشی. همسر عزیزم! از فرزندم نگه‌داری کن، که او آیینه‌ای است از تصویر من و برای همیشه یادآور من است. او هر کجا که می‌رود و هر چه را می‌بیند و هر چه را می‌شنود، گویی من شنیده و دیده‌ام. از دور صورت همگی‌تان را می‌بوسم. ۱۴/۰۹/۱۳۵۹. مهدی سلیمی