جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

شهید میر سعید صادقی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید میر سعید صادقی

Loading the player...

شهید میر سعید صادقی

Martyr Mir Saeed Sadeghi

این شهید بزرگوار در روز سیزدهم مرداد ماه سال ۱۳۳۹، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش سید علی‌اصغر و مادرش زهرا نام داشت. تا دوره کارشناسی در رشته علوم اقتصادی درس خواند. دانشجو و طلبه بود که از سوی یگان بسیج استان در جبهه حضور یافت. در روز بیست و سوم فروردین ماه سال ۱۳۶۶، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سر و پا، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرازهایی بر وصیت نامه شهید بزرگوار: ما وارثان هزاران انسان ستمدیده ایم ما وارث هزاران انسان ستمدیده‌ای هستیم که در زیر شدیدترین شکنجه حکومت‌های جبار از بنی امیه و بنی عباس گرفته تا پهلوی‌ها، با آرزوی دستیابی به چنین حکومتی فجیعانه جان سپرده‌اند، امروز وظیفه حراست از حکومت نوپای اسلامی به ما سپرده شده است و ما در بوته آزمایشی بس عظیم قرار داریم.

امروز رسالت عظیم رهائی مستضعفین بر گردن ماست و کوله‌بار مسئولیتهای بزرگ شهیدانمان بر دوشمان سنگینی می‌کند. اگر می‌بینیم که ملت مظلوم ما درگیر این جنگ تحمیلی شده است، اگر می‌بینم که همه ابرقدرتها در مقابل ما صف کشیده‌اند و اگر می‌بینیم که شهرهای ما اینگونه بمباران می‌شوند و تمامی سلاحهای مدرن ابرقدرتها بدست صدام مزدور بر علیه ما بکار گرفته شده و ملت مظلوم ما را اینگونه به شهادت می‌رسانند، تنها و تنها به این خاطر است که ما مسلمانیم و می‌خواهیم مسلمان باشیم.

و حال رسالت رهای بشر بر دوش ماست و افتخار مبارزه با مستکبرین نصیب ما شده است. اکنون پروردگار یکتا می‌خواهد که در زیر سایه سلاح‌های ما و بدست ما عدالت اسلامی گسترش یابد، اکنون فصل نوینی از تاریخ اسلام آغاز شده است و ما می‌رویم که در فردائی نه چندان دور، رهایی مستضعفان را به ارمغان آوریم. ما می‌رویم تا مژده رسیدن بهار، بهار آزادی را به تمامی محرومین ابلاغ کنیم و با این بشارت قلبهای رنجدیده محرومان را تسلی بخشیم که صبح پیروزی نزدیک است. شهید میر سعید صادقی