حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

صادرات104میلیون دلار کالا از قزوین به عراق - نمایش محتوایی خبر

 

 

صادرات104میلیون دلار کالا از قزوین به عراق

صادرات104میلیون دلار کالا از قزوین به عراق

صادرات104میلیون دلار کالا از قزوین به عراق

خبرگزاری صدا و سیما؛ارزش صادرات کالا از استان قزوین به عراق از ابتدای امسال تاکنون بیش از 104 میلیون دلار بوده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیر کل گمرک استان قزوین امروز در جلسه شورای روابط خارجی استان گفت: این میزان صادرات از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه پارسال 25 درصد رشد داشته است.
صدریخواه افزود: این میزان صادرات همچنین 3 درصد رشد ارزی و 6 درصد رشد ریالی داشته است.
استاندار قزوین هم گفت: این کالاها بیشتر به استان کربلا صادر شده اما همه استان های عراق بازار مناسب برای تولیدات استان قزوین محسوب می شوند.
مرتضی روزبه گفت: عراق به ویژه کربلا، نیازمند محصولات متنوع همچون مواد غذایی، مصالح ساختمانی و خدمات فنی و مهندسی است که زمینه صادرات همه این محصولات در استان قزوین وجود دارد که از طریق اتاق بازرگانی قزوین در کربلا قابل پیگیری است.
دفتر اتاق بازرگانی و خدمات فنی و مهندسی استان قزوین، بهار امسال با هدف تسهیل روابط اقتصادی دو طرف در کربلا راه اندازی شد.
نصرتی شهردار قزوین هم با توجه به برگزاری اجلاس شهرداران جاده ابریشم در قزوین در شهریور آینده گفت: 20 شهر داخلی و 180 شهر خارجی در مسیر خاکی و آبی جاده ابریشم قرار دارند که بسیاری از آنها در اجلاس قزوین حضور خواهند داشت و این فرصت بزرگ اقتصادی و توسعه روابط تجاری استان با سایر کشورهاست.
مدیر نمایشگاه های بین المللی استان قزوین هم برگزاری نمایشگاه توانمندی های استان در کربلا را فرصتی برای رونق و توسعه استان و خروج از رکود در بخش صنعت استان یاد کرد و خواستار همکاری همه بخش ها در جهت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه شد.
به گفته نیک فطرت کربلا با داشتن یک میلیون نفر جمعیت و 462 هزار نفر نیروی کار، بازار خوبی برای عرضه کالاهای تولیدی استان قزوین است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.