سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت توجه تشکل های کشاورزی قزوین به بازارهای خارجی - نمایش محتوایی خبر

 

 

ضرورت توجه تشکل های کشاورزی قزوین به بازارهای خارجی

ضرورت توجه تشکل های کشاورزی قزوین به بازارهای خارجی

 

 

 

 

 

 

 

ضرورت توجه تشکل های کشاورزی قزوین به بازارهای خارجی

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛ استاندار قزوین گفت: تشکل های کشاورزی باید به منظور افزایش صادرات محصولات خود بازارهای خارجی بویژه عراق را مورد توجه قرار دهند.
مرتضی روزبه روز سه شنبه در نشست هفتگی بررسی مسایل و مشکلات کشاورزی که به موضوع تعاونی ها و تشکل های این بخش اختصاص داشت،افزود: البته انتظار می رود در گام اول تشکل ها و تعاونی های کشاورزی به بازارهای داخلی و تامین نیازهای مردم استان و کشور توجه داشته و سپس در پی بازاریابی خارجی باشند.
وی با اشاره به راه اندازی دفتر دائمی بازرگانی قزوین در کربلا، اظهار کرد: شاهد رشد 25 درصدی صادرات محصولات استان به عراق هستیم اما این رقم کافی و رضایت بخش نیست بنابراین باید شاهد تلاش بیشتر فعالان کشاورزی و صنعتی استان برای حضور در بازار این کشور بود.
استاندار قزوین ظرفیت های کشاورزی استان را بالا دانست و گفت: با توجه به توانمندی های صنعتی و کشاورزی استان می توانیم در همه کشورهای همسایه دفتر بازرگانی دائم و فعال داشته باشیم.
این مسوول در ادامه گفت: وضعیت تعاونی های روستایی استان باید به دقت مورد بررسی و موشکافی قرار بگیرد تا آسیب ها و مشکلات آنها شناسایی و رفع شود.
وی خواستار تقویت تعاونی های کشاورزی در حوزه روابط خارجی به منظور افزایش صادرات شد و گفت: در این خصوص باید از افراد متخصص و تحصیل کرده بهره گرفت.
روزبه اظهار کرد: تشکل ها در صورت افزایش توان خود قادر به انجام کارهای زیادی در حوزه بازاریابی خارجی از جمله برگزاری نمایشگاه های مواد غذایی هستند.
روزبه با بیان اینکه تقویت تشکل های کشاورزی به رشد و توسعه این بخش منجر می شود،افزود: اگر کشاورزان در قالب تشکل ها فعالیت کنند بهتر و سریع تر به اهداف خود دست پیدا می کنند.
این مسوول خواستار تعامل و ارتباط تشکل ها و تعاونی های کشاورزی استان با یکدیگر شد و در پایان اظهار داشت: این اقدام به هم افزایی میان این تشکل ها و تقویت بخش کشاورزی منجر می شود.
استان قزوین دارای 480 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 80 هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.