سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

طرح نظام نوین ترویج کشاورزی - نمایش محتوایی خبر

 

 

طرح نظام نوین ترویج کشاورزی

طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در استان قزوین  اجرا می شود
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: همزمان با سراسر کشور از ابتدای مهرماه طرح  نظام نوین ترویج کشاورزی در صدودوازده  پهنه تولیدی-ترویجی استان اجرا می شود.
 فاطمه خمسه افزود: نظام نوین ترویج در قالب طرح پهنه بندی با هدف افزایش ضریب نفوذ کارشناسان و متخصصان کشاورزی در مراحل کاشت،داشت و برداشت و مراحل پس از برداشت اجرا می شود.
وی با اشاره به تقسیم مراکز خدمات کشاورزی استان به  صدودوازده  پهنه در طرح نظام نوین ترویج، گفت: این پهنه ها انواع خدمات و امورمربوط به بخش کشاورزی را به کشاورزان ارائه می دهند.
وی اظهار کرد: در این طرح، مراکز خدمات جهاد کشاورزی به چندین روستا تقسیم شده و به هرکدام از آنها یک کارشناس مسول پهنه که الزاما کارشناسان متخصص کشاورزی می باشد اختصاص می یابد که همه فعالیت های آموزشی و ترویجی توسط وی صورت خواهد گرفت.
این مقام مسئول افزود: اجرای طرح نظام ترویج می تواند فعالیت های ترویجی بخش کشاورزی را از خروجی و نتایج مثبت تری بهره مند بسازد. کشاورزان می توانند مشکلات ونیازهای آموزشی خود را از طریق این کارشناسان و سامانه مدیریت دانش که در راستای همین نظام می باشد برطرف سازند.
خمسه در پایان یادآور شد: طرح نظام نوین ترویج کشاورزی پیش از این به شکل پایلوت در مراکز خدمات کشاورزی کوهپایه آبیک، پیریوسفیان البرز،حومه اسدآبادی تاکستان و طارم سفلی قزوین برگزار شده بود.
منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.