جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

عباس را عباس برد - نمایش محتوای صدا

 

 

عباس را عباس برد

نمایش "عباس را عباس برد" در 1 قسمت 35 دقیقه ای در روز پنج شنبه مورخ  95/05/14 ساعت 14:30 و تکرار آن روز جمعه مورخ 5/15/ 95 ساعت 14:30 از صدای مرکز قزوین تولید و پخش شد.

شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی در سال 1329 در خانواده ای مذهبی در قزوین دیده به جهان گشود و تحصیلات خود را تا پایان متوسطه در قزوین گذراند؛ در سال 1348 در رشته پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی برای تکمیل تحصیلاتش در سال 1349 به آمریکا اعزام گشت.

با شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی شهید بابایی هم با انقلابیون همکاری داشت و با پیروزی انقلاب اسلامی در 8 سال دفاع مقدس رشادت های زیادی از خود نشان داد؛ و بخاطر لیاقت و شایستگی چند درجه ی نظامی ترفیع گرفت.

شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی در روز 15 مرداد ماه 1366 مصادف با روز عید قربان پس از انجام یک عملیات موفق هوایی در خاک عراق به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.

رادیو قزوین گوشه هایی از رشادت های شهید بابایی را در نمایش رادیویی «عباس را عباس برد» بازسازی میکند. از اهداف تولید این نمایش لزوم زنده نگهداشتن و انعکاس رشادت های سرداران شهید استان قزوین برای نسلهای آینده می باشد. در این نمایش موضوعاتی همچون اعتقادات شهید بابایی و ارادت وی به علمداردشت کربلا حضرت عباس (ع)، دوران کودکی و تعزیه خوانی های شهید بابایی، آخرین لحظه های عمر شهید بابایی درکابین هواپیما و لحظه ی شهادت وی بازسازی و برای مخاطبان پخش می شود.

 

Loading the player...
عوامل تولید:
  • تهیه کننده: آقای ابراهیم طاهری کیا
  • کارگردان: آقای رضا قدیانی
  • دستیار تهیه: آقای میر شهرام میر وهابی
  • نمایشنامه نویس: آقای ابراهیم طاهری کیا
  • صدابردار: آقای سعید بخشی
  • گوینده: خانم زهره تقی پور
  • بازیگران: آقایان حسین توسلی، پیام نوروزی، سید محمد بهره بردار، ابراهیم میر قاسمی، شهرام میر وهابی - خانم ها سهیلا کلیایی، بهاره قاسمی
تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام نمایش خوبی بود از عوامل و دست اندرکاران نمایش... سینا ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ ۱۰:۱۸

سینا
سلام نمایش خوبی بود از عوامل و دست اندرکاران نمایش تشکر می کنم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۵/۲۱ ۱۰:۱۸