رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

فالوده کرمانی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

فالوده کرمانی

Loading the player...

دانلود

روزگاری نه چندان دور اطراف یخدانهای تاریخی کرمان مملو بود از گاریهای چوبی که در گرمای تابستان رهگذران را به نوشیدن فالوده کرمانی دعوت می کردند این معجون خوشمزه کرمانی هنوز هم مهمترین دسر کرمانی هاست.
کرمان علاوه بر زیره ، قالی، قهوه قوتو و پسته و پته های رنگارنگ که به نوعی به عنوان سوغات این شهر تاریخی محسوب می شود، کرمان در زمینه انواع خوراکی ها نیز بسیار غنی و از کلکسیونی کامل از صبحانه تا شام برخوردار است به گونه ای که هر فردی که وارد کرمان می شود می تواند در طول روز غذاها کاملا کرمانی و خوشم طعمی میل کند که در هیچ شهر دیگر سرو نمی شوند.
یکی از دسرهایی که در کرمان تهیه می شود و پس از گذشت قرنها هنوز مشتریهای زیادی را پای مغازه های کرمانی سرپا نگه می دارد فالوده کرمانی است.این دسر منحصر به فرد کاملا متمایز از فالوده های دیگر شهرها است و طعم لذیذ آن هر فردی را به کوچه و باغهای قدیمی شهر کرمان می برد به خصوص که فروشندگان فالوده همچنان سعی می کنند در ارائه آن به مشتری به رسم و رسوم مردمان قدیم کرمان عمل کنند.
روزگار قدیم زمانی که در کرمان یخچال برای تولید یخ نبود مردم کرمان با ابتکار عمل در معماری و تجاربی که داشتند آب قناتها را به شهر منتقل می کردند و سازه های عظیمی به عنوان یخدان در شهر ساخته بودند که شامل دیوارهای با ارتفاع چندین متر و ساختار ویژه بود در میان این دیوارهای نیز ساختمانهایی مخروطی شکل به صورت پله های ساخته بودند که همچنان تعداد قابل توجهی از آنها پا برجاست.کرمانیها این سازه ها را به گونه ای می ساختند که در اوج گرمای تابستان درون ساختمانهای مخروطی شکل به شدت سرد می شد.
کارکنان این سازه ها در طول شب میلیمتر به میلیمتر بر روی زمین آب می ریختند و با سرمای ایجاد شده یخها را جمع آوری در یخدان نگهداری می کردند به این ترتیب مردم کرمان در تمام طول سال یخ مورد نیاز خود را تامین می کردند.
وجود یخدانها و گرمای شدید زمستان موجب می شد فالوده فروشان کرمانی گاریهای چوبی خود را در کناره یخدانها مستقر کنند و رهگذران را به خرید معجونی کاملا کرمانی تشویق کنند و امروز نیز با گذشت سالها هنوز فالوده کرمانی مهمترین دسر کرمانی ها است که با طعم بید مشک، گلاب، نسترن و نعناع عرضه می شود.
این خوراکی لذیذ کرمانی شامل نشاسته های گلوله شده همچون مروارید، یخ، آب و عصاره گیاهی مطابق با سلیقه مصرف کننده و شیره شکر است.عصاره گیاهی بیشتر شامل نسترن، نعناع و گلاب است و فالوده تنها در کاسه های بلورین سرو می شود تا در طول مصرف همچنان خنک باقی بماند.
کهنسالان کرمانی نیز استفاده از این خوراکی را برای جلوگیری از گرما زدگی توصیه می کنند و نشاسته آن را ماده ای مقوی می دانند که می توان در طول روزهای گرم آب بیشتری را در بدن نگه دارد و نرم کننده گلو و  برطرف کننده دردهای گلو است.اگر کرمان یک نوشیدنی اصیل و مختص به خود داشته باشد فالوده است.
ماده اصلی فالوده نشاسته، شیره ساخته شده از شکر، عرق گیاهی که توسط خودمان تهیه می شود و تکه های بزرگ یخ است. فالوده کرمانی بسیار محبوب است و ابتدا با استفاده از شکر شیره ای مخصوص و بسیار شیرین تهیه می شود و بعد مقداری نشاسته را در آب سرد حل و بعد حرارت می دهند تا غلیظ شود؛ بعد آن را از سینی که در کف آن سوراخهای هم اندازه تعبیه شده عبور می دهند بطوریکه در نهایت نشاسته ها از آن سوی سینی درون آب سرد می ریزند و به شکل گلوله های کوچک در می آیند. نشاسته را درون آب ریخته و عصاره گیاهی شامل نسترن، نعناع، گلاب و یا بیک مشک اضافه می کنند و در نهایت شیره و یخ را اضافه می کنند.


نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از دسته بندی های تولیدات ویژه مرکز را بیشتر می پسندید؟(مهلت اتمام نظرسنجی تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ )
a.b.c.d.
% آرا
46% 52 دانش و فناوری
18% 20 ایران طبیعت صنایع دستی
10% 11 دین و معارف اسلامی
27% 30 فرهنگ آداب و رسوم

کل آرا: 113

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۰۰:۰۰.