رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

فریاد سرخ - نمایش محتوای صدا

 

 

فریاد سرخ

فریاد سرخ

به منظور بازتاب ارادت و محبت مردم استان به ساحت اهل بیت (ع) به ویژه سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله حسین(ع) ، ویژه برنامه رادیویی « فریاد سرخ » در روز عاشورا تهیه گردید. در این روز ، مردم  استان قزوین  به یاد دلاوریها و ایثار و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش در کربلا ، عزاداری نمودند.

همچون نقاط دیگر استان ، در قزوین شهر دار المومنین  ، مراسم روز عاشورا در اماکن مذهبی مانند امامزاده حسین(ع) و مساجد و تکیه های شهر برپا و صدای مرکز نیز همراه هم استانی های  عزادار، علاوه بر پوشش مناسب عزاداریها سعی نمود عشق و ارادت مردم به اهل بیت(ع) بیان نماید و با ترسیم جلوه های عشق و ایثار و شهادت از جنبه های مختلف به این رشادتها و از خود گذشتگی های اباعبدالله حسین(ع)  و یاران با وفایشان بپردازد.

از آیتم های ویژه برنامه فریاد سرخ اشعار : پخش مرثیه ها و مداحی های نواحی مختلف استان و صحبت با کارشناس مذهبی و پخش تلفن ها و پیام های صوتی شنوندگان محترم و شاعران هم استانی با موضوع محرم و پخش موسیقی متناسب با ایام شهادت می باشد.

در این برنامه سعی شده است از مراسم عزاداری که در سطح شهر قزوین بر گزار می شود بصورت زنده گزارش ارائه شود و علاوه بر این با همکاری گزارشگران افتخاری مراسم عزاداری در مناطق  مختلف استان نیز انعکاس داده شود.

در برنامه فریاد سرخ با گزارشگر اعزامی و مستقر در کربلای معلا ارتباط برقرار شد و از طریق ایشان شنوندگان محترم  دل خود را با حرم مطهر امام حسین (ع) گره زدند.

فریاد سرخ روز شنبه دوم آبان از ساعت 8 و35 شروع و تا ساعت 11و 20 دقیقه ادامه یافت. این برنامه به تهیه کنندگی خانم میری و گویندگی آقای گورانی و با گزارشگری آقای بیگ بصورت زنده از شبکه استانی صدای مرکز قزوین تولید و پخش گردید.

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: خانم میری

گویندگی :آقای گورانی

گزارشگر: آقای بیگ

تاریخ تولید: 1394