جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

فریز کردن سبزیجات - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

فریز کردن سبزیجات

Loading the player...

دانلود

شرایط مناسب برای فریز کردن، زمانی فراهم خواهد شد که فریزر، انباشته از مواد غذایی نباشد و امکان گردش هوای سرد در اطراف مواد غذایی باشد.بهترین راه مصرف سبزی استفاده از سبزی تازه است ولی به دلیل مشغله های امروزی که خانواده ها دارند امکان انجام آن نیست و بسیار وقتگیر می باشد بنابراین اغلب خانواده ها به فریز کردن سبزیجات و نگهداری در فریزرها روی آورده اند.
هم روش خشک کردن و هم روش فریز کردن سبزی می تواند معایبی را به دنبال داشته باشد و بخشی از ریزمغذی های موجود در سبزی را از بین ببرد. در روش خشک کردن بخش قابل توجهی از ویتامین C سبزی ها از بین می رود و در عوض مقداری از املاح آن ها حفظ می شوند. این در حالی است که وقتی شما سبزی تازه را فریز کنید و پس از مدتی آن را از حالت انجماد درمی آورید، حالت اکسیداسیون ضعیفی در سبزی رخ می دهد و این اکسیداسیون باعث می شود که برخی از املاح موجود در سبزی، تغییر ظرفیت بدهند و در نتیجه حجم املاح موجود در سبزی کاهش یابد.
برای نگهداری سبزی ها در فریزر، حتماً آن ها را در ظروف مخصوص نگهداری مواد غذایی یا کیسه فریزرهایی که روی بسته بندی آن درج شده مناسب فریز کردن است، قرار دهید. استفاده از این ظروف و کیسه ها، مانع ورود مواد شیمیایی از ظرف به مواد غذایی می شوند و سلامت مصرف کننده را به خطر نمی اندازند. در زیر ظروف food Grade، طرحی از قاشق و چنگال حک شده است.
چاقویی که برای خرد کردن سبزی به کار می رود، باید کاملاً تیز باشد تا باعث آسیب و له شدن بافت سبزی نشود. هرچه سبزی با چاقو و سایر وسایل تیزتری خرد شود، ارزش غذایی آن بیشتر حفظ خواهد شد.
بهتر است قبل از فریز کردن سبزی ها، آن ها را چند دقیقه در آب گرم قرار دهید. با این کار، علاوه بر اینکه حجم سبزی ها کم می شود و جای کمتری را هم در فریزر خواهند گرفت، عمل آنزیم بری (بلانچینگ) هم انجام می شود که مانع از تغییر رنگ سبزی ها و تیره شدن آن ها در فرایند انجماد خواهد شد.
حتماً سبزی ها را در حجم کم و بسته های کوچک (یک وعده ای) منجمد کنید؛ مثلاً اگر قرار است سبزی پلو را در 4 وعده مصرف کنید، حتماً آن را در 4 کیسه بسته بندی یا در 4 ظرف مختلف قرار دهید. متأسفانه یکی از اشتباه های خانم ها این است که سبزی را در حجم زیاد بسته بندی و هنگام مصرف، آن را از فریزر خارج می کنند و بعد از مدت زمانی آن را به اندازه دلخواه برمی دارند و باقیمانده را دوباره در فریزر قرار می دهند.
حتماً سبزی ها را در حجم کم و بسته های کوچک (یک وعده ای) منجمد کنید؛ مثلاً اگر قرار است سبزی پلو را در 4 وعده مصرف کنید، حتماً آن را در 4 کیسه بسته بندی یا در 4 ظرف مختلف قرار دهید.منجمد (فریز) کردن، از بهترین روش های نگهداری بعد از تازه خواری است، اما اگر می خواهید سبزی های منجمد شده کیفیت خوبی داشته باشند، پیش از هر چیز، ابتدا به کیفیت سبزی هایی که می خرید و بعد انتخاب وسایلی که از آن ها استفاده می کنید، دقت کنید. 
بهتر است سبزی های فریز شده را در مدت زمانی کوتاه (یعنی حدود 2-1 ماه) در فریزر نگهداری کنید تا علاوه بر اینکه ارزش غذایی شان حفظ شود، هنگام طبخ هم طعم و مزه خود را از دست ندهند.شرایط مناسب برای فریز کردن، زمانی فراهم خواهد شد که فریزر، انباشته از مواد غذایی نباشد و امکان گردش هوای سرد در اطراف مواد غذایی باشد زیرا نوسانات دمایی باعث می شود مواد غذایی و به خصوص سبزی ها به خوبی منجمد نشوند و کیفیتشان پایین بیاید.
پیاز هایی که برای فریز کردن مناسب هستند را انتخاب کنید. پیاز هایی انتخاب کنید که تازه باشند و لکه و کپک نداشته باشند.پوست بیرونی پیاز را بکنید.پیاز را خرد کنید. نیازی به پختن پیاز قبل از منجمد کردن آن نیست.پیاز های خرد شده را در یک کیسه زیپ لاک پر کنید.مقداری از بالای کیسه را خالی بگذارید تا جا برای افزایش حجم در حین انجماد داشته باشد. اگر از یک کیسه زیپ لاک استفاده می کنید، قبل از بستن، به آرامی آن را فشار دهید تا هوای اضافی آن خارج شود. تا جایی که می توانید بسته بندی را صاف کنید. این کار به بالا بردن سرعت انجماد و تکه کردن مقدار کوچکی از آن – وقتی می خواهید از پیاز ها در غذایتان استفاده کنید- کمک می کند. پیاز ها را به سمت انتهای کیسه فشار دهید تا تخت شوند. به جای استفاده از یک کیسه، از کیسه های بیشتری استفاده کنید.
روی کیسه برچسبی بچسبانید و روی آن تاریخ بزنید.کیسه یا کیسه ها را روی یک سینی فلزی قرار دهید. باز هم پیاز ها را کمی فشار دهید تا صاف شوند و مطمئن شوید به طور مساوی یخ می زنند و تا جایی که ممکن است تخت هستند. سپس آنها را داخل فریزر قرار دهید و بگذارید یخ بزنند.پیاز ها را روی هم بچینید. وقتی پیاز ها در کیسه ها خشک شدند، می توان آنها را منظم تر روی هم چید و به این ترتیب فضای کمتری را در فریزر اشغال می کنند.
برای استفاده، به مقدار مورد نیاز از پیاز ها را جدا کرده و به غذایتان اضافه کنید. پیاز منجمد را می توان به سوپ ها، خورش ها، سس ها، گوشت چرخ کرده و … اضافه کرد.
پیاز منجمد را می توان ۳ تا ۶ ماه نگه داشت. اما بهتر است ظرف ۶ هفته مصرف شود، چرا که بعد از این مدت طعم خود را از دست می دهد و تا ۶ ماه به طور کامل طعم خود را از دست داده است. در طول ۶ هفته هم پیاز می تواند عطر و طعم قوی خود را به دیگر مواد غذایی موجود در فریزر بدهد. بنابراین آنها را نزدیک یا روی مواد غذایی دیگر قرار ندهید.
همه فلفل ها را فریز کنید. ابتدا آنها را شسته و وسط آنها را خالی کنید و دانه هایشان را در بیاورید. سپس آنها را به صورت نواری برش بزنید یا اینکه ریز ریز کنید. فلفل دلمه ای ها را در یک لایه، روی یک سینی فلزی قرار دهید، به طوری که با هم در تماس نباشند. آنها را برای یک تا دو ساعت فریز کنید. سپس آنها را در کیسه ها یا ظروف قابل فریز کردن نگهداری کنید. ماندگاری فلفل دلمه ای های یخ زده به مدت 10 تا 12 ماه خواهند بود.