سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

قزوین، میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی - نمایش محتوایی خبر

 

 

قزوین، میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی

قزوین، میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی

قزوین، میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان قزوین گفت: سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی منطقه شمال کشور در آبان ماه سال‌ جاری به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود.
سید میثم حصاری، با بیان این مطلب،  افزود: مراسم داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی هرساله در مناطق پنجگانه شمال، جنوب، مرکز، شرق و غرب در سطح کشور برگزار می‌شود و احیای هنرهای سنتی و صنایع دستی و ارتقا کیفیت آن می‌تواند نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای هنرمندان در تولید آثار مرغوب، تامین نیازهای مالی آن‌ ها و معرفی صنایع دستی در بازارهای داخلی و جهانی داشته باشد.
وی با اشاره به میزبانی قزوین جهت برگزاری سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی در آبان ماه سال‌ جاری افزود: سومین دوره ارزیابی و داوری صنایع دستی استان‌ های منطقه شمال کشور شامل استان های گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، زنجان و سمنان در 19 آبان ماه سال‌جاری در قزوین برگزار و هنرمندان آثار خود را برای دریافت نشان ملی ارائه خواهند کرد.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان قزوین  خواستار حضور فعال هنرمندان و تولید کنندگان برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا شد و اضافه کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از همه هنرمندان دعوت می‌کند تا در این دوره حضور داشته و از تجربیات دیگر استان‌ها بهره‌مند شوند.
حصاری ادامه داد: اطلاع رسانی به هنرمندان از طریق ارسال پیام کوتاه و انتشار فراخوان در سایت میراث فرهنگی www.qchto.ir انجام شده و هنرمندان می‌توانند با مراجعه به سایت ضمن مطالعه شرایط حضور در این مسابقات، فرم‌ھای مربوطه را دانلود و پس از تکمیل به همراه اثر، تا تاریخ 15 مهرماه به دبیرخانه مرکزی واقع درخیابان نادری شمالی، جنب خیابان رسالت، کوچه یاسین، معاونت صنایع دستی ارسال کنند.
 معاون صنایع دستی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: آثار ارسال شده به دبیرخانه پس از بررسی از سوی کارشناسان استانی و در صورت دارا بودن معیارھای لازم برای داوری نهایی ارائه می‌شود.
دومین دوره داوری نشان ملی آثار صنایع دستی نیز در آذر ماه سال 92 به میزبانی قزوین برای استان‌های منطقه شمال کشور برگزار شد، که طی داوری‌های صورت گرفته استاهای گیلان با 27 اثر و استان قزوین با 22 اثر بیشترین نشان ملی را از آن خود کردند.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.