جهش تولید | دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

قزوین مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم سال 2016شد - نمایش محتوایی خبر

 

 

قزوین مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم سال 2016شد

قزوین به عنوان مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم در سال میلادی آینده معرفی شد.

قزوین مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم سال 2016شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما شهردار قزوین در سخنرانی مجمع جهانی شهرهای اسلامی در سازمان ملل متحد گفت: اجلاس شهرداران راه ابرایشم، شهریور 1395(سپتامبر 2016) در قزوین برگزار می‌شود و طی آن، قزوین به عنوان مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم معرفی می شود.
مسعود نصرتی افزود: مجمع شهرهای جاده ابریشم سال 2005 تشکیل شده و از آن زمان، این اجلاس هر سال در یکی از شهرهای عضو با اهداف و برنامه های مشخص فرهنگی و اقتصادی برگزار می‌شود.
رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی اضافه کرد: اجلاس قزوین نیز در کاروانسرای سعدالسلطنه به عنوان بزرگترین کاروانسرای درون شهری خاورمیانه برگزار خواهد شد.
جاده ابریشم که بیش از 21 قرن از ساخت آن می گذرد تا 4 قرن پیش، راه ارتباطی 200 شهر از شرق چین تا غرب اروپا بوده است.
نصرتی با بیان حمایت همه جانبه مقامات جمهوری اسلامی ایران از این میزبانی فرهنگی گفت: قزوین در راستای برنامه های توسعه خود، به دنبال اجرای طرح ها و برنامه های اسکان بشر ملل متحد از جمله CPI (برنامه شکوفایی شهری) در قزوین و معرفی آن به شهرهای عضو اجلاس است.
شهردار قزوین از ادوارد لوپز قائم مقام اسکان بشر سازمان ملل (UN_HABITAT) هم برای حضور در این اجلاس دعوت کرد.
مسعود نصرتی و شهرداران کرج و تبریز در سفر دو روزه به نیویورک، گزارشی از این سه شهرنیزارایه کردند.
قرائت پیام رئیس سازمان شهرداری‌های کشور، نمایش فیلمی از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و توانمندی های قزوین و ارائه کتابی نفیس از سه شهر قزوین، تبریز و کرج به زبان انگلیسی از برنامه های دیگر شهرداران در نیویورک بود.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.