جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

قیام ماندگار - نمایش محتوای صدا

 

 

قیام ماندگار

قیام 15 خرداد، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد. در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژیم شاه به خانه ساده و بی‌آلایش حضرت امام در قم یورش بردند و امام خمینی (ره) که روز پیش از آن در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم، طی سخنان کوبنده‌ای پرده از جنایات شاه و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او برداشته بودند، ‌دستگیر و به زندانی در تهران منتقل شدند.

مردم به قصد اعتراض از خانه‌هایشان بیرون آمده و به حمایت از رهبرشان فریاد برآوردند. تظاهرات مردم رژیم را سخت به وحشت افکند و برای سرکوب این قیام تاریخی به اسلحه روی آورد. جریان 15 خرداد هر چند ظاهرا با سرکوب خونین به نفع شاه تمام شد اما در حقیقت ماهیت رژیم ستمشاهی را بیش از پیش برای همگان آشکار کرد و نقطه آغازی برای توفان عظیم انقلاب اسلامی گردید که ظرف 15 سال با مجاهدت و ایثار و جانبازی عده زیادی از حق طلبان و مجاهدان راه خدا به پیروزی رسید و تار وپود رژیمی که اقتدار خود را در وابستگی به ابرقدرت‌ها و نیروی نظامی می‌دانست مانند تار عنکبوت از هم گسست.

صدای مرکز قزوین در راستای تبیین نقطه عطف بودن قیام 15 خرداد در  زمینه سازی پیروزی انقلاب اسلامی و ترویج ارزشها و الگوهای ایثار و شهادت در جامعه برنامه قیام ماندگار را تولید و پخش نمود.

ویژه برنامه قیام ماندگار شامل آیتم های متنوعی مانند گفتار گوینده، بخش های کارشناسی، روایت، بخش های گزارشی، موسیقی های باکلام و بی کلام، پخش کلام رهبری و حضرت امام در فواصل برنامه، پخش تماسهای مردمی و بیان پیامک ها و دل نوشته های شنوندگان محترم می باشد. همچنین ارتباط با گزارشگران محترم در شهر قم و حرم حضرت امام (ره) از دیگر آیتمهای برنامه بود.

این برنامه در صبح روز 15 خرداد ماه از ساعت 10:30 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از صدای مرکز قزوین تولید و پخش شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: آقای محمد علی مختاری

گوینده: آقای لامعی

گزارشگر: آقای امیر علی اکبر بیگ 

تاریخ تولید: 1395


نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از برنامه های رادیو قزوین را بیشتر می پسندید؟
% آرا
26% 9 a. صدای روستا
29% 10 b. گلستان قصه
24% 8 c. پندهای قندپهلو
21% 7 d. خندانک

کل آرا: 34

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۲:۰۰.