رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

ماه مبارک - نمایش محتوای صدا

 

 

ماه مبارک

ماه مبارک  برنامه ای رادیویی ویژه افطار به مدت 90 دقیقه در ایام ماه مبارک رمضان بصورت زنده از صدای مرکز قزوین تولید و پخش می گردد.

ماه مبارک رمضان، عرصه برای تجلی حقیقت اسلام؛ یعنی تسلیم محض در برابر خداوند متعال است. این عرصه، مجالی است تا بندگان خدا به امر و رضای او، حتی از نیازهای طبیعی و حلال خود چشم پوشی کنند و سر تسلیم بر بندگی شکوه مند خالق بی همتای خویش فرود آورند. رمضان ماه مهمانی خدا و جایگاه سروری معنوی است. به جای تکیه بر فضای گرفته و غمناک باید بر فضای نشاط معنوی تکیه کرد.

" ماه مبارک "  برآن است با ساخت برنامه ای شاد و سرزنده، همراه با مفاهیم معنوی، لحظاتی خوش برای شنوندگان محترم در آستانه اذان مغرب فراهم نماید. این برنامه از آیتم های متنوعی برخوردار است که شامل بخشهای : کلام گوینده ، گزارش های متنوع (موضوعی – گزارش از مساجد – گزارش از روزه اولی ها) ، بخش های نمایشی، کارشناسی، کلام امیر، پیام بهداشتی سلامت، بسته های اذان و مناجات، موسیقی، پیامهای تلفنی و پیامک از جمله آیتم های این برنامه می باشد.

در برنامه" ماه مبارک" گفتگوی تلفنی با خانواده های روزه دار در سراسر استان از جمله روستائیان با گویش های مختلف به منظور آشنایی با آداب  و سنن ماه مبارک در مناطق استان و غذاهای سنتی و سفره های افطاری برقرار می باشد. همچنین بخش کارشناسی احکام به منظور بیان یک حکم شرعی مورد نیاز مردم در ماه مبارک نظیر احکام روزه خواری و ... تهیه شده است.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: خانم آرزو شهنواز

نویسندگان: خانمها آرزو شهنواز، مریم قلی خانی، فریبا خلخالی

گویندگان: خانمها زهره تقی پور، زهره فخار

کارگردان نمایش: آقای مهدی خدایی

نویسندگان نمایش: آقایان احسان هنرمندنیا، کامران خدابنده

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام برنامه های رادیو در ماه مبارک رمضان بسیار... علیرضا ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۰:۱۰

علیرضا
با سلام برنامه های رادیو در ماه مبارک رمضان بسیار خوب است خصوصا برنامه قبل از افطار که از دست اندرکاران این برنامه تشکر می کنم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۰:۱۰