حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

مبارزه با اعتیاد نیازمند مشارکت همه مردم وعزم جدی مسئولان - نمایش محتوایی خبر

 

 

مبارزه با اعتیاد نیازمند مشارکت همه مردم وعزم جدی مسئولان

مبارزه با اعتیاد نیازمند مشارکت همه مردم وعزم جدی مسئولان

مبارزه با اعتیاد نیازمند مشارکت همه مردم وعزم جدی مسئولان

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛ استاندار قزوین گفت: مبارزه با اعتیاد باید عزم ملی و دغدغه همگانی شود تا با مشارکت همه مردم، خانواده ها، دولت و تشکل های خصوصی بتوانیم ضمن پیشگیری از اعتیاد به سالم سازی جامعه کمک کنیم.
فریدون همتی ظهر شنبه در همایش خیرین در راستای صیانت اجتماعی از آسیب دیدگان اعتیاد که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: اعتیاد از مشکلات و معضلات جامعه امروزی است که بدون هماهنگی همه دستگاهها و مردم نمی توان به نتیجه رسید.
وی افزود: اگر مبارزه با اعتیاد درست صورت گیرد و با برنامه ریزی و حساب شده باشد می تواینم فرزندانمان را از افتادن در دام اعتیاد نجات دهیم اما باید بدانیم همه ما در معرض آسیب های اعتیاد هستیم و اگر دیر بجنبیم و پیامدهای آن را نادیده بگیریم با آسیب های جدی تری روبرو خواهیم شد.
استاندار قزوین تصریح کرد: پدیده اعتیاد نتیجه فرصت طلبی عده ای افراد سودجو و از خدا بی خیر است که برای رسیدن به منافع مادی حاضرند آینده سازان کشور را نابود کرده و خانواده ها را به فلاکت بکشانند و اگر از این موضوع غفلت کنیم همه ما آسیب خواهیم دید و هیچ فردی در حاشیه امن قرار ندارد.
همتی یادآورشد: در دولت تدبیر و امید با واگذاری جانشینی ستاد مبارزه با مواد مخدر به وزیر کشور عزم جدی برای ریشه کن شدن اعتیاد ایجاد شده و در استانها نیز در شورای مبارزه با مواد مخدر با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و سایر نهادها گام های مهمی در مقابله با اعتیاد برداشته شده است.
وی اضافه کرد: برای نتیجه بخش بودن برنامه های مبارزه با اعتیاد نیازمند اجماع عمومی، همکاری و مشارکت همه مردم، خانواده ها، دستگاههای اجرایی و نهادها هستیم و باید از ظرفیت ائمه جمعه، روحانیون، تشکل های مردمی، آموزش و پرورش، رسانه ها بخوبی استفاده کنیم و ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برنامه های آموزشی را هم جدی بگیریم.
استاندار قزوین تصریح کرد: بر اساس آمارها حدود ۲.۵ تا سه درصد جمعیت کشور آلوده اعتیاد هستند و اگر درست عمل کنیم می توانیم با کمک ۹۷ درصد جامعه این افراد را از چنگال اعتیاد نجات دهیم و جامعه را سالم کنیم.
همتی یادآورشد: مبارزه با مواد مخدر باید میان مردم برود تا فعالیتهای انجام شده نتیجه داشته باشد و در این میان استفاده از تشکل های مردم نهاد تاثیرگذار است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.