سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

محمد حسین خاکساران - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

محمد حسین خاکساران

Loading the player...

دانلود

"محمد حسین خاكساران" در سال 1321 در قزوین متولد شد ، وی پس از اخذ دیپلم، در سال 1338 وارد حوزه علمیه قزوین شد، اما به خاطر فعالیت‌های سیاسی و دستگیری‌های متعدد، نتوانست تحصیلات خود را ادامه دهد.
 آقای خاکساران از فعالان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی بود، به دلیل فعالیت‌های انقلابی، توسط ساواک دستگیر شد و مدت 34 ماه در زندان‌های رژیم ستم‌شاهی مورد سخت‌ترین شکنجه‌ها قرار گرفت. وی در زندان های ساواک با شهید رجایی، علی شریعتی و مرحوم عسگراولادی هم‌بند بود.
مسئول كميته انقلاب اسلامي قزوين در پيروزي انقلاب ، مسئول ستاد كمك رساني جبهه غرب كشور در زمان جنگ ،  عضو ستاد تبليغات جنگ ،  مدير كل مراكز صدا و سيماي استانهای  گيلان ، آذربايجان شرقي ، قم و  مدير صداي عربي برون مرزي ،  مدير دفتر نمايندگي صدا و سيما در هند (دهلي ) ،  رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قزوين ، مدير شبكه سراسري راديو معارف ،  مدير اجرايي مجمع جهاني اهل بيت (ع)، مدير بخش تحقيقات حوزه علميه قزوين و تدریس در حوزه و دانشگاه از سوابق و فعالیتهای علمی وی بود.
 ایشان  شخصیتی متدین، متین ، انقلابی و ولایتمدار، پاکباخته  و فهیم  ، منصف و متعهد، آشنا و پیگیر مسائل و مشکلات مبتلا به جامعه بودند که عمر شریف  خود را در ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی و انجام خدمات فرهنگی و اجتماعی به  هموطنان عزیز بویژه دیار نخبه پرور  قزوین سپری کردند.
این مبارز انقلابی در تاریخ 95/9/14 ساعت 22:30  در سن 74 سالگی بعلت سکته قلبی دار فانی را وداع گفتند. بدون تردید مبارزات  سیاسی و مجاهدت های این انقلابی مقاوم در دوران قبل از انقلاب و خدمات ارزنده و آثار ماندگار این مومن جانباز در دوران پس از انقلاب اسلامی همواره در ذهن ها زنده و جاویدان خواهد ماند.