رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

مدرس وارسته - نمایش محتوای صدا

 

 

مدرس وارسته

مدرس وارسته

 برنامه ای رادیویی مدرس وارسته ویژه بزرگداشت آیت الله سید هاشم مدرس قزوینی می باشد. مرحوم آیت اللّه حاج شیخ هاشم مدرس قزوینی، در سال 1270 ش در روستای قلعه هاشم خان در خانواده ای کشاورز دیده به جهان گشود. قلعه هاشم خان جزء بخش شال؛ شهرستان بوئین زهرا؛ استان قزوین، واقع شده است.

همایش مدرس قزوینی در دانشگاه آزاد اسلامی شهر تاکستان برگذارگردید. رادیو قزوین به منظور پوشش این همایش اقدام به تهیه و تولید ویژه برنامه ای تحت عنوان مدرس وارسته نمود.

در این برنامه حجت الاسلام والمسلمین سعید مدرس(نوه برادری آیت ا.. شیخ هاشم مدرس) با حضور در استودیو به بیان برخی ویژگی های برجسته آیت ا... اشاره نمودند و در بخشی از سخنان ایشان آمده است: ایشان در عین حالی که مردمی و دلسوز بودند در عین حال دارای وقار و هیبت خاصی هم بودند. ایشان نه تنها از نظر علمی و مذهبی بالا بودند و مقامشان بالا بود و شاهد این مطلب هم ، همه شاگردان ایشان مجتهد شدند و نمونه بازر آن مقام معظم رهبری می باشند، در عین حال در خانواده هم واقعا نمونه بودند و در زندگی مشترکشان هیچ وقت اجبار و دستوری به همسرشان نبوده و هر بار چیزی نیاز داشتند خودشان آنرا انجام می دادند.

در ادامه فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص شخصیت ایشان پخش می شود. در بخشی از فرمایشات ایشان آمده است: در حوزه علمیه مشهد با نام قزوین و قزوینی آشنا شدم. شخصیت برجسته مرحوم حاج شیخ هاشم قزوینی و شخصیت ممتاز مرحوم حاج شیخ مجتبی قزوینی دو ستاره درخشان در حوزه علمیه مشهد که ما از دوران جوانی و نوجوانی نگاهمان به این دو چهره ارزشمند بود. نام قزوینی در ذهن طلبه مشهدی به برکت وجود این دو شخصیت بزرگوار یک نام درخشان و همراه با افتخار تلقی شده است.

در این برنامه علاوه به پخش گزارش از حضور دانشجویان در این همایش به مقلات ارسالی و منتخب برگزیده این مقالات (خانم نوروزی)پرداخته شد . همچنین به مصاحبه با دکتر احمدی(مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و گفتگو با دکتر شعبان نژاد (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا)  با موضوع چرایی و اهداف برگزاری همایش انجام شد.

در ویژه برنامه مدرس وارسته ضمن گفتگو با اعضای خانوده ایشان، با صاحبان مقالات برگزیده نیز گفتگو شد و گزارشی از شرکت کنندگان در مراسم همراه با پخش کلیپ هایی از آن پخش شد.

این برنامه روز چهار شنبه 22مهر ماه، به تهیه کنندگی ابراهیم طاهری کیا، گویندگی حسن لامعی و گزارشگری امید قلی پور بصورت زنده از ساعت 14 و 45 دقیقه و به مدت 71 دقیقه از صدای مرکز قزوین تولید و پخش گردید.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: ابراهیم طاهری کیا

گوینده: حسن لامعی

گزارشگر: امید قلی پور

تاریخ تولید: 1394