سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مسابقه هفت خوان - نمایش محتوای صدا

 

 

مسابقه هفت خوان

مسابقه هفت خوان

به منظور ایجاد نشاط و پویایی و مشارکت مردمی در برنامه و بالا بردن سطح آگاهی و اطلاع رسانی در بین اقشار مختلف مردم شبکه رادیویی صدای مرکز قزوین مسابقه ای تلفنی با نام " هفت خوان " طراحی نموده است  .

این مسابقه به با حضور 2 شرکت کننده در هر برنامه برگزار می شود . مسابقه دارای هفت مرحله است و مجموع کل امتیازاتی که هر شرکت کننده می بایست کسب نماید  1125  امتیاز می باشد  . به این دلیل سقف امتیازات این عدد انتخاب شده که  موج ای ام  رادیو قزوین 1125کیلو هرتز می باشد.

برنامه با معرفی شرکت کنندگان شروع می شود  . برای شروع خوان اول  یکی از شرکت کنندگان می باید  از شماره 1 تا 7 به دلخواه عددی انتخاب نماید.  هفت مرحله یا خوانِ طراحی شده برای این مسابقه  شامل مراحل زیر می باشد .  

خوان ِ شهر کلمات :

در این بخش معنی چهار واژه پرسیده می شود  که شرکت کننده باید با معنی این واژه ها یک جمله بسازد . هدف از این بخش تاکید بر این است کهشرکت کننده  با معنای لغات فارسی آشنایی پیدا کند و در جملاتی که بکار می برد از آنها استفاده کند. سقف امتیاز در خوان اول 125 امتیاز است.

خوان ِ فصل نمایش :

در این بخش قطعه ای نمایشی از برنامه های رادیو قزوین انتخاب و یک بار پخش می شود و بعد از آن دو سوال از متن همان نمایش پرسیده می شود . هدف از این بخش تاکید برتقویت قدرت تمرکز است . سقف امتیاز در خوان دوم 150 امتیاز است .

خوان ِ دنیای بازی :

 در این بخش بازی بیست سوالی مطرح می شود. هدف از این بخش مشارکت  بیشتر شرکت کننده در مسابقه و پرورش خلاقیت و ابتکار شرکت کننده و خلق لحظاتی شاد و هیجان انگیز است. سقف امتیاز در خوان سوم 150 امتیاز است .

خوان ِ بازار مشاغل :  

در این بخش مشاغل  مختلف در مورد شغل خود به طور غیر مستقیم صحبت می کنند و شرکت کننده باید شغل مورد نظر را حدس بزند و همین طور دو سوال در مورد ویژگی های شغل مورد نظر پرسیده می شود.هدف از این بخش آشنایی مخاطب با ویژگی هایی مشاغل مختلف است و در سقف امتیازدر خوان چهارم 175 امتیاز است .

خوان ِ سرعت غیر مجاز:

در این بخش یک مثل از مثل ها ی شیرین فارسی  روی دور تند برای شرکت کننده پخش می شود واز او خواسته می شودکه با تمرکز حواس و دقت نظرآن را بیان کند در ادامه از شرکت کننده پرسیده می شود این مثل کنایه از چیست .هدف از این بخش سنجش مهارت شنیدن و اطلاعات ادبی افراد است . سقف امتیاز در خوان پنجم 175 امتیاز است .

 

خوان ِ موج شنیدن:

در این بخش چند افکتِ بهم چسبیده پخش می شود واز شرکت کننده خواسته می شود چه افکت هایی در آن به کار رفته است و یا پرسیده می شود  افکت چندم مربوط به چی می باشد؟  هدف از این بخش سنجش مهارت شنیدن فردی است . سقف امتیازا در خوان ششم 175 امتیاز است .

 خوان ِ چهار راه پرسش :

در این بخش هفت سوال  دو گزینه ای در حوزه اطلاعات عمومی واستان قزوین از هر شرکت کننده به طور جداگانه پرسیده می شود . هدف از این بخش سنجش اطلاعات عمومی شرکت کننده در مسابقه است. سقف امتیاز در خوان هفتم  175 امتیاز است .

این برنامه در پایان هر هفته به سه نفر از میان شرکت کنندگان که بیشترین امتیاز را کسب نمایند جوایزی به رسم یاد بود اهدا می نماید.

 

مسابقه هفت خوان به تهیه کنندگی کوروش دهخدانیا و گویندگی معصومه صادقی همه روزه(بجز ایام تعطیلات) از ساعت 17 و 20 دقیقه به مدت 20 دقیقه و به صورت زنده از صدای مرکز قزوین تولید و پخش می گردد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: کوروش دهخدانیا

گوینده: معصومه صادقی

تاریخ تولید: 1394