حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

مسدود شدن 1600حلقه چاه غیرمجاز در قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

مسدود شدن 1600حلقه چاه غیرمجاز در قزوینمدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: از سال نود و سه تا کنون یک هزار و ششصد و سی و شش حلقه چاه آب غیرمجاز درسطح استان قزوین مسدود شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حمید پویا افزود: از این تعداد چاه های غیرمجاز، دویست و پنجاه و دو حلقه آن درسال جاری شناسایی و مسدود شده است.
به گفته وی، براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال نود و شش، یک هزار حلقه چاه آب غیرمجاز دیگر استان در جهت حفظ آب سفره های زیرزمینی مسدود خواهد شد.
پویا گفت: امسال از اضافه برداشت چهارصد و پنجاه حلقه چاه مجاز در سطح استان  جلوگیری و دویست و شصت و چهار ادوات از دستگاه های حفاری چاه غیرمجاز نیز توقیف شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین، هم اکنون پنج هزار و چهارصد حلقه چاه مجاز با برداشت حدود یک میلیارد و دویست و سی میلیون متر مکعب دراستان وجود دارد.
پویا، تعداد چاه های غیرمجاز استان را دو هزار و نهصد حلقه اعلام کرد.
وی نصب کنتورهای هوشمند برروی چاه های برقی کشاورزی را یکی از راه های جلوگیری از برداشت بی رویه از آب سفره های زیرزمینی عنوان کرد و افزود:  تاکنون یک هزار و پانصد و پنجاه و شش دستگاه کنتور هوشمند در استان نصب و براساس سیاست های انجام شده امسال نیز یک هزار دستگاه کنتور هوشمند دیگر برروی چاه های کشاورزی استان نصب می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.