جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز قزوین

سید حسن حسینی خبرنگار صداوسیمای مرکز قزوین با هدف انتقال حال و هوای کربلای معلی در ماه محرم عازم عراق شدند؛ و در مدت حضورشان در عراق گزارش های مختلفی را برای معاونت های سیما، صدا و خبر ارسال کردند.
به همین بهانه گفتگویی با ایشان داریم که توجه شما مخاطبان عزیز را به آن جلب می کنیم.
- آقای حسینی خودتان را برای مخاطبان معرفی بفرمائید.
بنام خدا من سید حسن حسینی هستم و بیش از 11 سال است که با صداوسیما همکاری دارم و در مدت همکاری در حوزه های خبر، سیما و صدا کار کردم.
- اعزام شما به کربلا چه تاریخی بود؟
من روز شنبه 12 مهر ماه برای انجام مأموریت کاری با همکاری ستاد عتبات عالیات استان عازم کربلا شدم مدت یک هفته هم در آنجا اقامت داشتم.
- در مدت حضور در کربلا چند گزارش و ارتباط تلفنی داشتید؟
بیش از 30 مورد با معاونت های سیما و صدا و خبر مرکز قزوین ارتباط داشتم؛ و 2 مورد هم با رادیو معارف ارتباط زنده ی تلفنی داشتم.
- محل اقامت شما کجا بود؟
محل اقامت ما در جوار بارگاه منور طفلان حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام بود که این مکان با تدبیر و همت ستاد عتبات عالیات استان آماده سازی و برای استفاده در اختیار ما قرار گرفت.
- از عملکرد تون در مدت حضور در کربلا بفرمائید.
محل اقامت ما در شهر مصیب یعنی همان شهری که بارگاه طفلان مسلم در آن واقع شده بود قرار داشت؛ بعد از استقرار در محل اقامت؛ گزارشهایی از حال و هوای عزاداران حسینی در کربلا برای همکاران و هم استانی های عزیز ارسال کردیم و بعد از آن نگاهی هم به فعالیت های عاشقان خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام در حرم طفلان مسلم داشتیم.
با توجه به اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان طرح های عمرانی بارگاه طفلان مسلم را بر عهده دارد؛ ما سعی کردیم از روند پیشرفت فیزیکی طرح توسعه حرم طفلان مسلم هم گزارش هایی را برای مردم عزیز استان ارائه کنیم.
- هم استانی های ما به زیارت بارگاه طفلان حضرت مسلم می آیند؟
حضور هم استانی های ما در شهر مصیب و حرم طفلان مسلم کم است؛ جا دارد که رسانه ها برای معرفی این مکان بیش از پیش تلاش کنند تا این حرم شور و حال بیشتری پیدا کند.
- مهمترین نیاز شما در آنجا چه بود؟
مهمترین نیاز ما در شهر مصیب و بارگاه طفلان مسلم اینترنت بود؛ اگر اینترنت برای این مکان تعبیه شود؛ و همچنین امکانات برای برقراری ارتباط زنده ی تصویری فراهم شود؛ یقیناً گزارش های با کیفیت و بهتری قابل ارسال برای هم استانی های عزیز خواهد بود.
- یک خاطره از حضورتون در کربلا را برای ما بازگو بفرمائید.
بهترین خاطره ی من از حضورم  در کربلا مربوط به سرداب بارگاه طفلان حضرت مسلم است که فضایی بسیار ساده با سقف کوتاه، کوچک و اما با صفا بود؛ فاصله ی قبر طفلان حضرت مسلم 60 سانتی متر است که بگفته ی آیت ا... العظمی صافی گلپایگانی اینجا یک بین الحرمین کوچک است که اقامه ی نماز دراین مکان بسیار با فضیلت و مجرب است.
من در آنجا دو رکعت نماز بصورت نشسته خواندم و از همه ی شما عزیزان یاد کردم.
- در پایان صحبتی دارید ؟
بله از مدیرکل محترم مرکز، مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات و شما همکاران پرتلاش روابط عمومی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.
 شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین