سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین الملل - نمایش محتوایی خبر

 

 

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین الملل

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین الملل

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین الملل

معاون امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه خبر داد.
به گفته روح الله بیات این جشنواره از 28 اردیبهشت ماه در رشته های مختلف فرهنگی و ورزشی آغاز می شود و تا چهارم خرداد ماه با شرکت حدود 450 دانشجوی غیرایرانی ادامه خواهد داشت .
بسکتبال، والیبال، شطرنج، فوتسال، دارت، دو ومیدانی، پینگ پنگ و طناب کشی از رشته های ورزشی و نقاشی و عکاسی با موضوع روابط کشورهای متبوع دانشجویان با ایران، قزوین و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، شعر ویژه دانشجویان افغان و تاجیک، انشا و خاطره نویسی ویژه دانشجویان غیرافغان و غیرتاجیک، آوازخوانی محلی و داستان کوتاه از رشته های فرهنگی این جشنواره است .
در حاشیه این جشنواره هم نمایشگاهی از آثار فرهنگی و سنتی و غذاهای ملی کشورهای مختلف برپا خواهد شد .
معاون امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزاری این جشنواره را در معرفی دانشگاه و شهر قزوین به جهان موثر دانست و گفت : یکی از اولویت های جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه برگزاری این جشنواره ها است .
بیات ملیت اکثر دانشجویان غیرایرانی دانشگاه را در رشته های تحصیلی از میان اتباع افغان و در مرکز آموزش زبان فارسی با دانشجویان اتباع چین، عراق و سایر کشورهای همسایه ذکر کرد.
حدود هزار و 300 دانشجوی غیرایرانی از ملیت های مختلف در مقاطع و رشته ها و همچنین دوره های زبان آموزی در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) تحصیل می کنندجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.