جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نشست خبری مدیر کل پدافند غیر عامل استان - نمایش محتوایی خبر

 

 

نشست خبری مدیر کل پدافند غیر عامل استان

نشست خبری مدیر کل پدافند غیر عامل استان

نشست خبری مدیر کل پدافند غیر عامل استان

خبرگزاری صدا و سیما؛مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین از برنامه ریزی برای راه اندازی قرارگاه پدافند سایبری در استان به منظور مقابله با تهدیدات این حوزه خبر داد.
محمد افشار  در آستانه هفته پدافند غیر عامل در جمع خبرنگاران  گفت: با تغییر رویکرد در گفتمان تهاجمی دشمنان، شاهد افزایش تهدیدات نرم دشمن از جمله در فضاهای مجازی و سایبری هستیم بنابراین متناسب با این موضوع باید آمادگی مقابله و برخورد با این تهدیدات را داشته باشیم.
وی اضافه کرد: در حوزه سایبری دستگاه ها به شکل جزیره ای و پراکنده به فعالیت می پردازند که این موضوع با خود تهدیداتی را به دنبال دارد اما با راه اندازی قرارگاه سایبری شاهد رفع این مشکل خواهیم بود.
این مسوول با اشاره به راه اندازی قرارگاه پدافند زیستی در استان به منظور مقابله با تهدیدات مربوط به این حوزه، گفت: این قرارگاه امسال راه اندازی شد و در قالب آن شاهد انجام چندین عملیات از جمله مقابله با شیوع آنفولانزای پرندگان و برخورد با تهدیدات حوزه کشاورزی و گیاهی بوده ایم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره تغییر ساختار در سازمان پدافند غیرعامل در اواخر سال گذشته، افزود: این سازمان قبلا یک مجموعه وابسته به نهادهای نظامی بود اما در حال حاضر یک نهاد لشگری- کشوری محسوب می شود.
افشار با بیان اینکه در ساختار جدید، رییس سازمان پدافند غیرعامل با حکم مقام معظم رهبری منصوب می شود، گفت: این سازمان به لحاظ کشوری هم رده با یک وزارتخانه و به لحاظ لشگری نیز به مثابه یک نیرو به شمار می رود.
وی، نهادینه کردن اقدامات حفاظتی در حوزه های فنی و مدیریتی را یکی از مهمترین وظایف سازمان پدافند غیرعامل خواند و گفت: این سازمان می کوشد با روش های غیرنظامی آسیب های مربوط به تهدیدات و حملات احتمالی دشمنان را کاهش دهد.
افشار، پایش مستمر تهدیدات دشمن و راهکارهای مقابله ای با آنها را از ماموریت های ذاتی سازمان پدافند غیرعامل دانست و افزود: مقابله با تهدیدات سایبری، پرتوی-هسته ای، زیستی، کالبدی، اقتصادی، مردم محور و دفاع عمومی هشت رویکرد این سازمان به شمار می رود.
این مسوول با اشاره به نقش آموزش در ارتقای فرهنگ پدافند غیرعامل در جامعه، گفت: در همین رابطه 18 تن از مربیان و کارشناسان این حوزه را مورد شناسایی قرار داده ایم تا از آنها در حوزه آموزش بهره ببریم.
وی همچنین از انجام هفت پروژه تحقیقاتی در خصوص هفت زیر ساخت مهم و حیاتی استان از جمله در حوزه انرژی خبر داد و افزود: در این مطالعات تهدیدات و راهکارهای مقابله با انها در خصوص این زیرساخت ها به طور تخصصی و کامل بررسی شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین یادآور شد: تاکنون برای مدیران و کارکنان 20 دستگاه و نهاد اجرایی در استان دوره های آشنایی با پدافند غیرعامل ارایه شده و در این رابطه هشت همایش تخصصی نیز برگزار شده است.
وی یاداور شد: برگزاری دوازده رزمایش برای 700 تن از کارشناسان دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های تخصصی حوزه پدافند غیرعامل در استان قزوین بوده است.
افشار با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل قزوین به عنوان یک سند بالادستی در این حوزه در دست تهیه است، افزود: در این طرح تمامی تهدیدات پدافند غیرعامل در استان و راهکارهای مقابله با آنها مورد شناسایی قرار می گیرد.
این مسوول گفت: در همین رابطه دستور العمل پدافند غیرعامل شهرستان های استان تدوین و به آنها ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل برای حفظ دستاوردهای مادی و معنوی یک جامعه، گفت: در همین راستا تمامی پروژه های عمرانی دولتی باید در کنار پیوست زیست محیطی، دارای پیوست پدافند غیرعامل نیز باشند.
افشار با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل را با شعار 'پدافند غیرعامل، مصون سازی کشور را با همزبانی دولت و ملت' پیش رو داریم، افزود: به مناسبت این هفته برگزاری بیش از 100 برنامه را در 20 محور مختلف پیش بینی کرده ایم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: برنامه های این هفته با هدف آگاه سازی مردم نسبت به پدافند غیرعامل و توجه به منویات مقام معظم رهبری در این حوزه برگزار می شود.
این مسوول، برگزاری صبحگاه مشترک بین نیروهای امدادی و انتظامی، دیدار اعضای شورا با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری میزگردهای علمی و تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل از جمله این برنامه ها است.
وی اضافه کرد: در این مناسبت همچنین شاهد برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه های اجرایی استان خواهیم بود.
این مسوول با بیان اینکه در این رزمایش میزان آمادگی دستگاه ها و نهادها در حوزه پدافند غیرعامل مورد ارزیابی قرار می گیرد، گفت: در این رزمایش بدون اطلاع قبلی به شکل فرضی به یکی از مراکز حساس استان توسط دشمن هجوم وارد می شود و باید دستگاه ها و نهادهای مسوول برای انجام اقدامات مقابله ای و امدادی وارد کار شوند.
افشار در پایان نقش رسانه ها را در آشنایی جامعه با پدافند غیرعامل بسیار مهم و تاثیرگذار خواند و از آنها خواست تا مردم را با ضرورت توجه به این حوزه آشنا کنند.
4 تا 10 آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات دفاعی غیرمسلحانه می گویند که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.جستجوی پیشرفته

نمایش 1 - 20 از 750 نتیجه
از 38
 
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114595164 بازدید:89
لغو مصوبه احداث ۴ شهرک صنعتی در قزوین لغو مصوبه احداث ۴ شهرک صنعتی در قزوین مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت: مصوبه احداث ۴ شهرک صنعتی در استان قزوین به دلیل عدم توجیه اقتصادی و فنی لغو شد. ناصحی درباره لغو مصوبه احداث 4 شهرک صنعتی در قزوین اظهار داشت: 15 شهرک صنعتی در استان قزوین احداث شده که 90 درصد آنها مربوط به مصوبات گذشته و جزء مطالبات مردمی بوده است و مصوبه احداث شهرکهای بیشتر در مناطق محروم به دلیل عدم توجیه فنی و اقتصادی و مقرون به صرفه نبودن آن لغو شد. وی افزود:...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114596469 بازدید:39
ضرورت توجه جدی به عرصه های طبیعی قزوین ضرورت توجه جدی به عرصه های طبیعی قزوین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: استقرار بیش از سه هزار واحد صنعتی در این استان و وجود عرصه های طبیعی متنوع و گونه های با ارزش جانوری و گیاهی در مناطق مختلف استان قزوین ضرورت توجه جدی به این عرصه را نشان میدهد. صدرالدین علیپور همچنین اظهار داشت: اگر قوانین مربوط به عرصه های زیست محیطی را به درستی اطلاع رسانی کنیم به آن آسیبی نمی رسد و مردم نیز به این باور رسیده اند که حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114583843 بازدید:47
جلسه شورای برنامه ریزی جلسه شورای برنامه ریزی موضوع بودجه 94 ، تدوین برنامه ششم توسعه ، تعیین و تکلیف طرح های نمیه تمام و استخدامی های سال 92 از موضوعات مورد بحث در این جلسه بود . بودجه 94 ، بخش نخست سخنان استاندار بود . روزبه گفت : لازم است ، تمامی مدیران اجرایی قانون بودجه را به طور دقیق مطالعه و نشست های خود را حول محور آن برگزار و تصمیم گیری نمایند. تدوین برنامه ششم توسعه موضوع دیگری بود که استاندار یک بار دیگر به آن اشاره کرد. استفاده از کارشناسان خبره و دوری از...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114595302 بازدید:97
دیدار جمعی از کارکنان بهزیستی با نماینده ولی فقیه در استان دیدار جمعی از کارکنان بهزیستی با نماینده ولی فقیه در استان نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه قزوین در دیدار جمعی از کارکنان اداره کل بهزیستی ، خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان را همواره یکی از دغدغه های نظام اسلامی دانست و گفت : نقش بهزیستی در این امر خداپسندانه ، ویژه و خدمات صورت گرفته هم قابل تقدیر است. حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در ادامه موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی را یکی از ضرورت های مهم اعلام و اضافه کرد: دستگاههای دیگر در این...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114595495 بازدید:43
مراسم پنجاه بدر در قزوین مراسم پنجاه بدر در قزوین گرچه بر چهره خيلي از آيينهاي محلي خاك فراموشي نشسته اما بعضي از آنها ، همچنان نفس مي كشند. مراسم پنجاه بدر يكي از اين آيينها و شايد مهمترين آنها براي حاجت خواهي ازخداوند متعال براي بارش باران باشد كه تنها خاص قزوینی هاست. اين آيين که در پنجاهمین روز از سال برگزار می شود بعدازظهر روز گذشته(شنبه 19 اردیبهشت) برگزار شد و قزويني ها به ويژه ساكنان محله هاي قديمي ، گرد هم جمع شدند تا ضمن نيايش در درگاه خدواند مراسمي همچون سيزده...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114595638 بازدید:165
بازدید استاندار از جاده قزوین، الموت به تنکابن و طرح گازرسانی به الموت بازدید استاندار از جاده قزوین، الموت به تنکابن و طرح گازرسانی به الموت رونق گردشگری منطقه الموت در گرو ساخت و تکمیل جاده قزوین، الموت به تنکابن. استاندار در سفر یک روزه به الموت در بازدید از پروژه در دست احداث جاده قزوین، الموت به تنکابن گفت : برای ساخت این جاده بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که افتتاح آن ، کاهش 40 درصدی تراقیک جاده چالوس و 10درصدی جاده قزوین به رشت را به همراه خواهد داشت . احداث قطعه اول این جاده که شمال شرق قزوین...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114595956 بازدید:87
طرح جامع اردوگاه یانس آبادبه500میلیاردریال اعتبارنیازدارد طرح جامع اردوگاه یانس آبادبه500میلیاردریال اعتبارنیازدارد طرح جامع اردوگاه ملی یانس آباد صورت گرفته و اجرای آن به 500 میلیارد ريال اعتبار نیاز دارد. چهارشنبه پیش معاون رئیس جمهور در قزوین در خصوص مساعدت دولت برای توسعه این اردوگاه کشوری، قول مساعد داده بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین با بیان اینکه بازسازی اردوگاه از سال 82 در دستور کار قرار گرفته گفت: امسال برنامه ریزی برای گازرسانی و تعمیرات...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114596100 بازدید:82
توزیع 7 میلیون لیتر سوخت در بین واحدهای تولیدی کشاورزی قزوین توزیع 7 میلیون لیتر سوخت در بین واحدهای تولیدی کشاورزی قزوین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: در سه ماهه چهارم سال گذشته بیش از 7 میلیون و241 هزار و100 لیتر سوخت در بین واحدهای تولید کشاورزی این شهرستان توزیع شده است. سروری اظهار کرد: این میزان سوخت توزیع شده در 167 واحد دامداری به میزان751 هزار و 900 لیتر ، 158 واحد مرغداری به میزان 5 میلیون 253 هزارو 600 لیتر است. وی سوخت توزیع شده برای 3 حلقه چاه آب 6 هزار لیتر و 4 واحد صنایع به میزان...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۲۰ شناسه مطلب:114596350 بازدید:18
ضرورت تنظیم سند توسعه مدیریت آب و خاک ضرورت تنظیم سند توسعه مدیریت آب و خاک مدیرکل دفتر پایش و برنامه ریزی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: لازم است سند توسعه مدیریت آب و خاک تنظیم شده و همه مدیران ارشد استان آن را امضا کنند تا بر مبنای آن کارها انجام شود. مهدیان در جلسه بررسی راهبردهای احیای دشت قزوین با بیان اینکه باید دشت قزوین را در مدیریت حوزه آبخیزش مورد بررسی بیشتر قرار داد. گفت: لازم است سند توسعه مدیریت آب و خاک تنظیم شده و همه مدیران ارشد استان آن را امضا...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114134372 بازدید:164
قطع 50 درخت مثمر در مجتمع پردیس قزوین قطع 50 درخت مثمر در مجتمع پردیس قزوین به گفته ی شاهدان ، شنبه ی هفته ی گذشته 12 اردبیهشت اداره کل اوقاف با حکم دادستانی 50 اصله درخته مثمر مانند هلو، زردآلو و گردو را در باغ آقای برادران که مساحت آن بالغ بر 4 هزار مترمربع است با لودر قطع کرده بود. همچنین شاهدان به این نکته هم اشاره کردند که درختان کهنسال که سن زیادی داشتند را با لودر نتوانستند قطع کنند و آن درختان را با اره برقی در روزهای بعد می خواهند قطع کنند. این شاهدان همچنین خاطرنشان کردند...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114131937 بازدید:104
مرحله استانی جشنواره یادگیری و آزمون های عملکردی برگزار می شود مرحله استانی جشنواره یادگیری و آزمون های عملکردی برگزار می شود بر اساس اعلام معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین در مرحله استانی جشنواره یادگیری و آزمون های عملکردی ، 336 دانش آموز شرکت می کنند. این جشنواره در 19 و 20 اردیبهشت ماه در اردوگاه شهید بابایی یانس آباد برگزار می شود. جشنواره یادگیری و آزمون های عملکردی ویژه چهار پایه تحصیلی شامل سوم، چهارم، پنجم و ششم ابتدایی از کل مناطق استان است.
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114132012 بازدید:85
درخشش 3 رزمی کار قزوینی در مسابقات بین المللی فول نیوکنتاکت درخشش 3 رزمی کار قزوینی در مسابقات بین المللی فول نیوکنتاکت رییس هیات ورزش های رزمی استان قزوین گفت: سه رزمی کار قزوینی در رقابت های بین المللی فول نیوکنتاکت تهران موفق به کسب نشان شدند. افشین هادی چگینی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: مجید مهرابی از قزوین در وزن 54- کیلوگرم رده بزرگسالان این رقابت ها موفق به کسب نشان طلا شد. این مسوول ورزشی ادامه داد: حسن باژیان و جواد جعفری نیز در اوزان 60- و 71- کیلوگرم رده سنی جوانان این رقابت ها دیگر رزمی...
خبر: ورزشی
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114118656 بازدید:65
آغاز رهاسازی ماهیان گرمابی در شهرستان قزوین آغاز رهاسازی ماهیان گرمابی در شهرستان قزوین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت : عملیات رهاسازی ماهیان گرمابی در استخر های ذخیره آب این شهرستان آغاز شده است . حاتم سروری با بیان این مطلب افزود : درمرحله اول تعداد38000 قطعه از چهارگونه ماهیان گرمابی شامل؛کپور ، آمور(سفیدپرورشی ) ، بیگهد و فیتو (آزاد پرورشی) در آبندهای شهرستان رهاسازی شده است . وی پیش بینی کرد : تا اواخر خرداد ماه سالجاری تعداد 000 200 قطعه ماهی در آبندها ، استخرهای خاکی و...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114115931 بازدید:105
​نشست آموزشی تشکیل تیم های امداد روستایی در بخش مرکزی البرز نشست آموزشی تشکیل تیم های امداد روستایی در بخش مرکزی البرز نشست آموزشی تشکیل تیم های امداد روستایی در بخش مرکزی البرز برگزار شد هدف از این نشست ارزیابی منطقه آسیب دیده و اطلاع رسانی سریع و صحیح به جمعیت هلال احمر، حضور و پاسخگویی سریع در سوانح احتمالی به منظور حداقل رساندن مرگ و میر و افزایش توان و کارایی جمعیت هلال احمر در حوادث اعلام شد .
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114116654 بازدید:70
​اعزام مددجویان تاکستانی به اردوهای زیارتی و تفریحی اعزام مددجویان تاکستانی به اردوهای زیارتی و تفریحی گروهی از مددجویان کمیته امداد شهرستان تاکستان در غالب کاروانی به اردوی زیارتی و تفریحی اعزام شدند. مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان تاکستان گفت : در این شهرستان 283 نفر به اردوهای زیارتی و تفریحی اعزام شدند که 278 نفر را خواهران و پنج نفر را برادران تشکیل میدهند.
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114115395 بازدید:48
​در جلسه ای مسائل و مشکلات بخش شال بررسی شد در جلسه ای مسائل و مشکلات بخش شال بررسی شد در این جلسه نسبت به تامین روشنایی مسیر کوره های آجرپزی از شال به زین آباد و اصلاح طرح جامع تفضیلی این شهر تاکید شد . همچنین کلنگ ساخت مسجد بین راهی شهر شال با 600 متر مربع به زمین زده شد .
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114110112 بازدید:181
۵۳ درصد از مردم در قزوین به صورت مستمر خون اهدا می کنند ۵۳ درصد از مردم در قزوین به صورت مستمر خون اهدا می کنند مدیرکل انتقال خون استان قزوین با بیان اینکه اهدا کنندگان خون به دوسته اهدا کننده داوطلب و اهدا کننده داوطلب مستمر تقسیم میشوند گفت: 53 درصد از اهدا کنندگان خون در استان قزوین به طور مستمر خون خود را اهدا میکنند. علی اکبر کیانی همچنین با اشاره به سبقه فرهنگی و مذهبی شهر قزوین، افزود: این موضوع سبب شده تا این استان ظرفیت بسیار بالایی در انجام امور خیریه و عاملالمنفع داشته باشد. وی اظهار...
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114097638 بازدید:73
برخورد قاطع با متخلفان عرضه فرآورده های خام دامی در البرز برخورد قاطع با متخلفان عرضه فرآورده های خام دامی در البرز طرح برخورد قاطع با متخلفان عرضه فرآورده های خام دامی این بار در البرز به اجرا در آمد. بر اساس اخبار و گزارشات رسیده از البرز ۵ واحد عرضه فرآورده خام دامی به علت تخلفات گوناگون ازجمله رعایت نکردن اصول بهداشتی و عرضه محصولات تاریخ گذشته از فعالیت آنها جلوگیری شد.
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114096275 بازدید:65
اجرای صحیح قانون مرخصی زایمان در دستگاه ها اجرای صحیح قانون مرخصی زایمان در دستگاه ها تاکید معاون قضایی دیوان عدالت اداری کشور مبنی بر رعایت قانون مرخصی زایمان در دستگاه ها معاون قضایی دیوان عدالت اداری کشور گفت: مرخصی زایمان 9 ماهه است ، دستگاهها این قانون را اجرا کنند. حجت الاسلام قربانی با بیان این مطلب افزود:در پاره ای موارد مشاهده می شود که برخی از دستگاه ها از اجرای قانون مرخصی زایمان به مدت 9 ماه تخطی می نمایند که با توجه به این مسئله باید توجه ویژه ای در این رابطه صورت گیرد.
تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۲/۱۹ شناسه مطلب:114090545 بازدید:61
استفاده ۹۱ درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی استفاده ۹۱ درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین با بیان اینکه 91 درصد منابع آبی استان قزوین در بخش کشاورزی مصرف می شود گفت: 10 درصد صرفه جویی این مقدار آب می توان نیازهای کنونی را پاسخ گو بود. ملکی میزان برداشت های فعلی از سفره های زیرزمینی را ۵۷۱ میلیون متر مکعب دانست و گفت: ادامه این روند استان را با چالش های جدی روبرو می کند. وی افزود: مدیریت منابع آب از مهمترین راهکارهایی است که با اجرای طرح...
نمایش 1 - 20 از 750 نتیجه
از 38
در 2.375 ثانیه کامل شد