سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

نشست شورای آیین های مذهبی شهرستان البرز - نمایش محتوایی خبر

 

 

نشست شورای آیین های مذهبی شهرستان البرز

نشست شورای آیین های مذهبی شهرستان البرز

 

 

 

 

 

نشست شورای آیین های مذهبی شهرستان البرز

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛برپایی آیین های عزاداری بیانگر عشق و ارادت به اهل بیت (ع) است
فرماندار شهرستان البرز برپایی آیین های سوگواری و عزاداری را بیانگر عشق، ارادت و محبت شیعیان جهان و امت اسلامی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست.
غلامرضا حسن پور در نشست شورای آیین های مذهبی این شهرستان تاکید کرد: آسیب شناسی آیین های مذهبی با تدوین شیوه نامه برگزاری آن به عنوان نقشه راه و عمل، امکان پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: متولیان تکایا و هیات های مذهبی با بهره گیری از آرا علما ضمن ایجاد زمینه آشنایی بیشتر جوانان با اهداف کلی قیام عاشورایی امام حسین (ع) و یارانش می توانند کیفیت و کمیت این عزاداری ها را افزایش داده و تنها به ایجاد شور در جوانان با هر روشی اکتفا نکنند.
حسن پور یادآور شد: برگزاری آیین های مذهبی در شهرستان ها و یکپارچگی آن علاوه بر ایجاد وحدت و همدلی در بین عزاداران، نقش بسزایی نیز در افزایش سطح آگاهی های سیاسی و نیز انسجام ملی در برخواهد داشت.
فرماندار البرز، عزاداری های عاشورایی امام حسین (ع) و یارانش را نوعی پیوند محکم عاطفی بین امت و الگوهای راستین شیعیان جهان دانست و اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مسایل فرهنگی است از این رو باید به استحکام و رویه درست در امر برگزاری چنین مراسم هایی بیش از پیش توجه نمود .
براساس این گزارش، این نشست با حضور امام جمعه و رییس اداره تبلیغات اسلامی البرز و نیز جمعی از مسوولان اجرایی این شهرستان برگزار شد.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.