سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نشست هم اندیشی اجرایی سازی نقشه جامع علمی - نمایش محتوایی خبر

 

 

نشست هم اندیشی اجرایی سازی نقشه جامع علمی

نشست هم اندیشی اجرایی سازی نقشه جامع علمی

نشست هم اندیشی اجرایی سازی نقشه جامع علمی

نشست هم اندیشی اجرایی سازی نقشه جامع علمی با حضور نمایندگان مراکز علمی ، آموزشی و پژوهشی استان و دکتر کبکانیان عضو شورای انقلاب فرهنگی کشور استاندار قزوین در این نشست با اشاره به جایگاه استان در رشد وتعالی آموزش عالی ، گفت : در زمینه تولید علمی استان رشد کمی بسیار خوب دارد بگونه ای که بالای 10 درصد از جمعیت استان دانشجو هستند اما رویکرد استان رشد کیفی است .
مرتضی روزبه ادامه داد: نقشی که استان قزوین باید در تولید علم داشته باشد جزو آروزی های ما است به مخصوص حوزه های علمیه قزوین استان که جایگاه برجسته خود را پیدا کنند.
وی درادامه استفاده از تکنولوژی و روزآمد سازی محصولات را یک ضرورت دانست و گفت: کشمش قزوین به 10 کشور به صورت خام صادر می شود اما فراورده های همین محصول ، در بیش از 50 کشور خواهان دارد.
استاندار افزود: ما استان و کشور پرامکانات وبا ظرفیت های بالا داریم که باید از این ظرفیت ها و امکانات به صورت درست و علمی استفاده کنیم.
متصل نبودن دانشگاه به صنعت و کشاورزی مطلبی بود که حجت الاسلام حسینی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی سخنان خود را با آغاز کرد و گفت : استان قزوین بیش از هزار عضو هیئت علمی دارد که یک افتخار محسوب می شود اما سئوال این است که تا چه حد از این ظرفیت استفاده کرده ایم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم به کارگیری دانش فنی در کشاورزی و درآمدزایی از این راه افزود: با استفاده از گردش مالی بیش از 300 گونهگیاه دارویی موجود در الموت و طارم می توان 4 هزار میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد.
محمدی دیگر نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به فعالیت بیش از 2 هزار استاد ممتاز حوزه و دانشگاه در تنظیم سند جامع علمی کشور ، گفت : رهبر معظم انقلاب در سفر به قزوین بیان داشتند که استان قزوین ظرفیت تبدیل شدن به شهرک تحقیقاتی را دارد که امیدواریم با استقرار مراکزی چون چشمه نور، پارک های علم و فناوری این ظرفیت محقق شود .
در این نشست نمایندگان مراکز علمی ، آموزشی و پژوهشی استان هم در خصوص نقش استان در نقشه جامع علمی کشور مطالبی را بیان کردند .جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.