جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نظارت دامپزشکان بر جوجه های یک روزه - نمایش محتوایی خبر

 

 

نظارت دامپزشکان بر جوجه های یک روزه


در ۶ ماهه اول امسال  دامپزشکان بر ۱۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و۵۴۰ قطعه جوجه یکروزه نظارت کردند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: در ۶ ماهه اول امسال  دامپزشکان بر ۱۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و۵۴۰ قطعه جوجه یکروزه در واحدهای پرورش نیمچه گوشتی استان نظارت کردند.
سید بهمن نقیبی افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۱۳۹۵ بیشترین میزان جوجه ریزی در شهرستان قزوین با ۵ میلیون ۳۶۸ هزار و ۲۱۵ قطعه و بعد از آن شهرستان تاکستان با ۴ میلیون ۵۹۳ هزار و ۷۲۵ قطعه و بوئین زهرا با یک میلیون ۳۳۱ هزار و ۶۴۰ قطعه به ترتیب مقامهای دوم و سوم را میزان جوجه ریزی در استان داشته اند.
 وی افزود: در ۶ ماهه اول سالجاری ۱۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و۵۴۰ قطعه جوجه یکروزه در واحدهای پرورش نیمچه گوشتی استان تحت نظارت دامپزشکی پرورش یافته اند که میزان جوجه ریزی در هرماه، متفاوت بوده بطوریکه، اردیبهشت ماه با جوجه ریزی به میزان یک میلیون ۵۷۱ هزارو ۸۶۵ قطعه، کمترین ودر خرداد ماه با ۲ میلیون و ۵۴۷ هزارو ۳۵ قطعه، بیشترین میزان جوجه ریزی در استان ثبت شده است.
نقیبی همچنین با توجه به در پیش بودن ماههای سرد سال به مرغداران توصیه کرد: سیستمهای گرمایش واحدهای مرغداری را کنترل کرده و برای پیشگیری از بروز بیماریهای تنفسی در طیور، نسبت به تقویت ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای اقدام کنند.
منبع:خبرگزاری صداوسیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.