جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

نوبهار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نوبهار

نوروز تنها یک جشن نیست، یک فرهنگ است که در آن جشن­ها ، آیین­ها و عناصر مختلف حضور دارند تا انسان را به آغازی دوباره نوید دهند. نوروز و سال نو همواره برای ایرانیان جایگاه خاصی داشته و دارد. شایسته است که بکوشیم آداب و سنن ملی را با ارزش­های دینی و روح توحیدی و توأم با یاد خدا حفظ کنیم.

این ویژه برنامه در ابام نوروز 95 از ساعت 9:30 دقیقه به مدت 75 دقیقه پخش خواهد شد. در این ویژه برنامه از شخصیت عمو نوروز به عنوان نماد نوروز ایرانیان استفاده خواهد شد که علاوه بر بازی عمو نوروز اطلاعاتی خاص درباره قزوین و اماکن گردشگری وتفریحی به بینندگان برنامه ارائه خواهد داد.

از اهداف برنامه می­توان شادزیستن و امید به زندگی در بین مردم و همچنین آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ بومی محلی را عنوان کرد.

نوبهار ویژه برنامه صبحگاهی ایام نوروز شامل آیتم­های متنوعی مانند: آرم شروع، آیتم سیروسفر که روایت­گر زندگی اقوام مختلف در استان همراه با معرفی طبیعت و اماکن گردشگری و آداب و رسوم قدیمی و جدید نوروز و نمایش مراسم نوروزی می­باشد، آیتم خاطره که در آن صدا­های برنامه­ های کودک و صداهای خاص بازیگران ایرانی  که در واقع یادآور خاطرات بزرگترهاست ، آیتم نقشی بر نقاشی که با دعوت از یکی از کاریکاتوریست­های استانی مناطق گردشگری و دید و بازدیدهای مردمی در بوم نقاشی به تصویر کشیده می­شود، آیتم دوربین مخفی، گزارش از مسافران نوروزی و شاغلان غیرتعطیل، وله­ های نوروزی، نماهنگ­های بهاری و هشدارهای پلیس با رویکرد اطلاع­ رسانی می­باشد.